Napsal 15. září 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Dva obraty a šest bodů. Jak začala CE soutěž juniorů?

Uběhla necelá půlka první třetiny, a soupeř šel do vedení. Scénář, který se opakoval v obou víkendových zápasech CE ligy juniorů. Hráči Hattricku ale vždy skvěle zareagovali, vrátili se do utkání a slavili veledůležitých šest bodů doma proti Otrokovicím a Bulldogs.

Dva obraty a šest bodů. Jak začala CE soutěž juniorů?

Junioři šli do nového soutěžního ročníku povzbuzeni bronzem z nedávného Moravian Cupu. Liga je však úplně jiné bojiště a na něm se už hraje o všechno. A to hlavně o postup do KB ligy, kam se dostane dvanáct nejlepších týmů z aktuální kvalifikace. Vůbec prvním soupeřem, který měl Hattrick prověřit, se stali borci Panthers Otrokovice.

Tím, kdo zkomplikoval cestu Hattricku za body, byl Martin Ležatka z kádru hostů. Brno se ale postupně rozehrálo a zlepšovalo. Svěřenci kouče Jana Niznera po několika minutách vyrovnali a nedovolili, aby opět inkasovali. Mezi 31. a 37. minutou navíc dali čtyři slepené branky, což jim pomohlo k vítězství. Celkově uspěli 5:2 a udělali důležitý krok směrem k postupu.

Výhra nad Otrokovicemi byla skvělá týmová práce, protože každý gól dal jiný střelec. Hattrick tak potvrdil, že je ve formě, a už se chystal na nedělní derby s Bulldogs Brno.

Velký obrat ve třetí třetině

Druhé utkání sezóny opět začal lépe protivník, když v osmé minutě využili buldoci přesilovku. Vyrovnání pak sice zajistil zkraje druhé části Nikolas Zouhar, jenže hosté za třináct sekund opět odskočili. V úvodu posledního dějství se náskok Bulldogs dokonce zvýšil na 3:1 a Hattrick neměl úplně ideální situaci.

Domácím juniorům se ale podařilo něco velkolepého. Na kontaktní rozdíl brzy snížil Matěj Bednář a Hattrick zůstával v boji o vyrovnání. To zajistil v posledních osmi minutách Martin Umlášek a družstvo bylo na koni. Obrat tak dokonal Štěpán Musil a Hattrick slavil vítězné skóre 4:3.

V kvalifikační tabulce patří Brňanům po úvodním víkendu první místo. Další dva souboje odehraje Hattrick venku, když se o víkendu představí na hřišti Gullivers (19. září, 15.30) a Otrokovic (13.00).

Statistiky utkání

FBŠ Hummel Hattrick Brno - PANTHERS OTROKOVICE 5:2
Branky a nahrávky:
14. David (Musil), 31. Umlášek (Suk), 32. Bednář, 34. Musil (Zouhar), 37. Hájek (David) – 7. Ležatka (Šefčík), 46. Malý (Javořík). Vyloučení: 4–1. Využití: 0–0. Diváků: 28.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - Bulldogs Brno 4:3
Branky a nahrávky:
23. Zouhar (Hájek), 43. Bednář (David), 53. Umlášek (Tretina), 55. Musil – 8. Chovan (Pulda), 23. Svozil (Zemánek), 41. Vítek (Antel). Vyloučení: 4–4. Využití: 0–2. Diváků: 55.

Komentář trenéra Jana Niznera

„Oba zápasy očekávaně v duchu nejdůležitější fáze sezóny, která určuje sportovní kvalitu celého ročníku. Enormní nasazení a tvrdost, možná vyšší než v úvodních kolech jarního play-off. Zbytečné riziko zranění důležitých hráčů hned v úvodu sezóny. Týmy nemají prostor se v klidu rozehrát, vytvořit návyky pro soutěžní intenzitu zápasů a "osahat" si soupeře.

V takové skupině, jaká vznikla v našem případě, všichni chtějí do lepší části ligy. Všechna utkání v ní se budou hrát nadoraz až do poslední minuty i s vícególovým rozdílem skóre. Každý zápas bude vyrovnaný až do konce a mohou ho vyhrát oba soupeři. Pořád jsem přesvědčený, že takové nastavení soutěže prostě není dobré.

Otrokovice tradičně předvedly hru založenou na fyzické připravenosti, tvrdosti v soubojích jeden na jednoho, rychlém přechodu do útoku a velmi kvalitní střelbě ze střední a větší vzdálenosti. Podařilo se nám ustát úvodní nápor a pokusy rivala poctivě odblokovat. Dobrou hrou na míčku jsme si po celý zápas vytvářeli dobré příležitosti a naštěstí v polovině duelu přišel úsek hry, kde se podařilo třikrát v krátké době skórovat, což Otrokovice zlomilo.

V zápase s buldoky průběh první poloviny hodně ovlivnily přesilovky, které soupeř dokázal využít. My jsme se v nich naopak trápili. V poslední části soupeř podle mého názoru hůře vyvážil poměr mezi technickým a fyzickým pojetím hry. My jsme proti tomu do poslední třetiny za nepříznivého stavu nastoupili s velkým odhodláním a obrovskou vůlí po vítězství. Florbalově máme odpovídající kvalitu, ale vůle rozhodla.“

Ilustrační foto: Flickr TEMPISH Moravian Cup