Napsal 12. září 2020 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Superliga se vrací! Hattrick otevírá sezónu proti mistrovi

Nejvyšší soutěž je zpátky! Už v neděli odpoledne začne pro Hattrick nová sezóna Livesport Superligy, ve které hned z úvodu naskočí proti silnému soupeři. Do haly v Maloměřicích přijedou Vítkovice, od nichž se opět očekává boj o čelo tabulky.

Superliga se vrací! Hattrick otevírá sezónu proti mistrovi

Je to už skoro 190 dnů, co superligové týmy odehrály své poslední zápasy v soutěži. Nyní však předlouhé čekání končí a ukáže se, kdo na sobě pracoval a připravil se nejlépe na nový ročník. Právě Hattrick měl štěstí, že se mu v letním období vyhnula hromadná karanténa a neřešil problém, že by mužstvo nemohlo normálně trénovat.

Brňané se navíc rozehráli v srpnových duelech poháru s Jaroměří a Startem98. Nechyběla jim tak ani ostrá utkání a ukázali, že jsou připraveni i na stále úřadujícího mistra Livesport Superligy 2019 z Vítkovic. Ostravský kádr naopak pohár vynechal a spoléhal se jenom na vlastní přípravu. Sestava Vítkovic je ale velmi kvalitní a Hattrick určitě bude muset předvést stoprocentní výkon.

Nicméně ani jihomoravský tým na tom není vůbec špatně. Klub v létě výrazně posílil o zkušené borce jako Jiří Juhaňák nebo Matěj Kostka, ze Slovenska potom přišli slibní střelci René Slezák a Šimon Leško. Hattrick vypadá mnohem silnější než kdykoliv předtím a věří, že pořádně potrápí i favorizované Vítkovice. To ostatně potvrdil už v uplynulé sezóně.

Historicky první vzájemný zápas v superlize zvládly Vítkovice 4:7, ale výhra nepřišla úplně snadno. V půlce utkání chyběl Hattricku jediný gól na remízu, když najednou Ostravané udeřili třikrát v řadě a odskočili. Brno se pak v posledním dějství dotahovalo neúspěšně. Druhý společný souboj dovedly k vítězství Vítkovice při skóre 4:1, což také není žádný vysoký rozdíl.

Hned několik hráčů zažije proti mistrovi superligovou premiéru za Hattrick. Mezi ně patří i Matěj Kostka, který má do sestavy přinést klid nebo jistotu v rozehrávce. „Bude to můj první zápas za Hattrick, takže se celkem dost těším. Očekávám těžké a tvrdé utkání, ve kterém bude o našem úspěchu rozhodovat obrana,“ vyzdvihoval Kostka.

Osmadvacetiletý univerzál byl v minulém ročníku u toho, když Otrokovice nad Vítkovicemi vyhrály. I když se tak stalo až po nájezdech. Proto ví, že ani takto silný protivník není neporazitelný. Vítkovice k tomu už nemají opory jako Lukáše Řezaninu nebo Josefa Rýpara. Na druhou stranu doplnily sestavu o Marka Matejčíka nebo juniorského mistra světa Matyáše Šindlera.

Nový začátek, nová sezóna. Jak vyjde úvodní duel brněnskému týmu? Přijďte Hattrick podpořit v neděli 13. září do haly v Maloměřicích, kde se začíná od 17 hodin. Případně lze přijít už ve 13.00 a zafandit juniorům v kvalifikaci o KB ligu proti Bulldogs.

Zároveň však prosíme o dodržování základních hygienických opatření a dostatečných rozestupů. Na zápas mohou přijít pouze fanoušci, kteří budou mít na sobě roušku. Děkujeme za pochopení a těšíme se na nedělní program, protože #SpoluJsmeHattrick!