Napsal 11. září 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Sezóna začíná! Junioři hrají doma s Panthers a Bulldogs

Víkend nebude patřit pouze florbalistům A-týmu. První zápasy nového ročníku odehrají doma také junioři, kteří se pokusí kvalifikovat do elitní skupiny nejvyšší soutěže. Jestli se jim to povede, napoví nadcházející duely s Otrokovicemi a Bulldogs.

Sezóna začíná! Junioři hrají doma s Panthers a Bulldogs

Junioři Hattricku uhráli v minulých dnech bronz na Moravian Cupu. Turnaj tak posloužil jako skvělá příprava na ligu, jež se naplno rozjede právě o víkendu. Na Hattrick zbyli v kvalifikační skupině soupeři Gullivers, Otrokovice a Bulldogs. Poslední dva jmenované týmy pak budou ty, proti nimž do CE soutěže juniorů vstoupí.

V sobotu přijedou do Brna Otrokovice. S nimi svěřenci kouče Jana Niznera loni odehráli šest utkání, z čehož hned čtyřikrát zvítězili. Hattrick loni narazil i na buldoky, jenže pouze ve dvou utkáních a se ziskem jediného bodu. Ve prospěch Hattricku ale mluví fakt, že v letní přípravě pořádně zamakal a nepochybuje, že urve rozdílové body.

V kvalifikační fázi se tabulka rozdělila na osm skupin po třech nebo čtyřech týmech. Potom, co se všichni utkají systémem každý s každým doma i venku, postoupí nejlepší družstvo do KB ligy. Cesta mezi elitní kluby případně povede i přes baráž pro celky na druhých místech. Neúspěšné týmy včetně poražených z baráže se zapojí do první ligy juniorů.

Právě v uplynulé sezóně nastupoval Hattrick v nižší skupině. O to větší však má motivaci vrátit se zpět do společnosti nejlepších soupeřů. Jak Brňané vstoupí do úvodního víkendu kvalifikace, se ukáže v sobotu 12. září od 17 hodin a v neděli 13. září se začátkem ve 13.00. Přijďte naše naděje podpořit i vy do sportovní hale Maloměřice.

Rozpis kvalifikační skupiny CE soutěže juniorů

DatumZačátekZápas
12. září17.00Hattrick–Otrokovice
13. září13.00Hattrick–Bulldogs
19. září15.30Gullivers–Hattrick
20. září13.00Otrokovice–Hattrick
26. září20.00Bulldogs–Hattrick
27. září17.00Hattrick–Gullivers