Napsal 9. září 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Dvakrát bronz! Hattrick zabodoval na Moravian Cupu

Úspěšný turnaj má za sebou Hattrick Brno. Klub vyslal na začátku září pět týmů do Olomouce, kde se konal Moravian Cup jako příprava před ligovým ročníkem. A mladé naděje nasbíraly dost solidní výsledky.

Dvakrát bronz! Hattrick zabodoval na Moravian Cupu

Bronzovou radost zažili na turnaji členové nejmladšího týmu Hattricku B10. Stalo se tak potom, co svěřenci Marka Fialy a Jakuba Malečka porazili v rozhodujícím utkání Jablunkov 6:3. Celkově odehráli Brňané sedm zápasů s bilancí šesti vítězství.

Mladé naděje Hattricku se nastartovaly k úspěchu už v základní skupině. Ze čtyř duelů získaly plný počet bodů, z toho dvakrát bez inkasovaného gólu. Hattrick B10 nastoupil v dobré pohodě i proti Hornets ve čtvrtfinále Moravian Cupu a vybojoval postup mezi top čtverku.

Jedinou ztrátou na turnaji se tak stalo semifinále s Gullivers, které zvládl soupeř 6:1. Medailová tečka ale zklamání jednoznačně zastínila a Hattrick opět ukázal, že v této kategorii má velkou kvalitu. Na nový ročník je tak dokonale připravený a do ostrých zápasů půjde s nejvyššími cíli.

Třetí místo na Moravian Cupu oslavili i junioři. Jejich cesta k bronzu vedla přes vyrovnanou bitvu se Zlínem Lions, v níž družstvo Jana Niznera vyhrálo nejtěsnějším rozdílem 3:2. Brňané si došli pro cenný kov i přesto, že úvodní zápas s Olomoucí prohráli 0:2 a museli doufat, že si zlepší skóre proti Dačicím. Právě ve druhém souboji se Hattrick rozjel a nasázel soupeři sedm branek.

Play-off zahájili junioři brněnským derby s Hornets, které zdolali 3:0. Poměrně těsný výsledek, nicméně ty nejvyrovnanější bitvy měly teprve přijít. Ve čtvrtfinále postoupil Hattrick přes Kopřivnici až po nájezdech a těšil se na dalšího rivala Bohemians. Také s Pražany to byl tuhý boj a klokani postoupili až po nájezdech, což Hattrick posunulo právě do bronzového duelu.

Těsně pod medailovými pozicemi skončil Hattrick B12, když je o bronz připravila Olomouc Stars. S koncem ve čtvrtfinále soutěže se potom musely smířit výběry B14 a B16. Celkově však Moravian Cup splnil svůj účel a všechny týmy jsou nachystány, aby se vrhly v plné síle do sezóny.