Napsal 7. září 2020 Tadeáš Mima v rubrice Tiskové zprávy

TZ: Florbalisté Hattricku vstupují do nové sezóny

Druhý ročník mezi elitou čeká florbalisty Hattricku Brno. Před novou sezónou Livesport Superligy, která začíná už tento týden, přivedl klub řadu posil a chce poprvé postoupit do play-off.

TZ: Florbalisté Hattricku vstupují do nové sezóny

Hattrick jde do nového ročníku s jasným cílem. „Chceme, aby se sezóna dohrála a aby byla co nejméně narušená omezeními. Na schůzi prezidentů klubů se dohodlo, že dohrání základní části je prioritou,“ podotkl předseda Hattricku Dan Koubek.

Základní část je klíčová pro určení výsledků ročníku. Pokud se základní část dohraje a soutěž by se potom předčasně zrušila, přímo by sestoupil čtrnáctý tým a třináctí by šel do baráže. Jestli by však Livesport Superliga byla zrušena před koncem dlouhodobé fáze, nikdo nesestupuje. „Naše cíle jsou vyhnout se oběma těmto variantám. Ideální by bylo zahrát si play-off,“ sdělil Koubek.

Ke kádru Hattricku a sportovní stránce se vyjádřil hlavní kouč Marek Fiala. „Před sezónou jsme měli nějaké personální a kvalitativní cíle. Už z minula víme, že přístup i některé další věci musí být mnohem lepší,“ řekl trenér. Odešel třeba Lukáš Jalový a kariéru ukončil gólman Filip Kejík. „S hráči, o které jsme posílili, jsme byli v dlouhodobém kontaktu,“ upozornil Fiala.

Z nových tváří vyjmenoval kouč například slovenské posily Reného Slezáka a Šimona Leška. Nejen oni mají potenciál, aby se stali oporami. „Tým je určitě silnější a individuálně kvalitnější než loni,“ doplnil. Právě Leško patří k hráčům s velkými ambicemi v novém klubu. „Zvolil jsem Hattrick, protože mi důvěřoval a líbí se mi zde. Moc se těším na sezónu a věřím, že splníme cíle,“ uvedl Leško.

Podobně se vyjádřil také juniorský reprezentant v dresu Hattricku Adam Hemerka. „Letošní kádr je určitě lepší, kvalitnější. Někteří hráči samozřejmě odešli, ale příchody jsou výraznější. Věřím, že všichni nám pomohou. Ohledně šancí na juniorský šampionát 2021 v Brně – udělám vše, abych se na něj dostal,“ vyjádřil se Hemerka.

Hattrick se na nový ročník chystal nejdříve individuálně. Teprve později se sešli všichni hráči při klasické letní přípravě. „Určitě to bylo náročnější než loni. Po kondiční stránce jsou kluci určitě skvěle připraveni,“ usoudil Fiala. A doufá, že vyjde úvodní kolo Livesport Superligy, které se hraje v neděli 13. září doma proti Vítkovicím. Hodně kvalitní soupeř na vysoké úrovni, nečeká nás nic lehkého. Klíčem bude dobrá a trpělivá obrana. Chceme se vyhnout výkyvům a věřím, že potrestáme jejich chyby,“ uzavřel kouč.