Napsal 4. září 2020 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Šimon Leško: Hattrick vyšel jako nejlepší rozhodnutí

Nová výzva čeká Šimona Leška v Hattricku Brno. Slovenská posila, která přestoupila z Prešova, udělala další florbalový posun a zahraje si Livesport Superligu. Třiadvacetiletý hráč si pochvaluje podmínky v klubu a věří, že mužstvo postoupí mezi nejlepší osmičku.

Šimon Leško: Hattrick vyšel jako nejlepší rozhodnutí

Leško přichází z FBC Mikuláš Prešov, kde se v uplynulé sezóně stal druhým nejproduktivnějším hráčem. Celkově se umístil osmý v bodování extraligy se ziskem 54 bodů (29+25) v devatenácti zápasech. Po nedohraném ročníku se však nadějný střelec rozhodl, že půjde zkusit štěstí do Česka.

„Chtěl jsem se zápase o kousek posunout v kariéře a spojit florbal se školou. Hattrick mi po rozhovoru s trenérem Fialou vyšel jako nejlepší rozhodnutí, které jsem mohl udělat,“ řekl Leško. Slovenská posila se ke kádru připojila už během letní přípravy a naplno začala trénovat s novými spoluhráči. Leško tak podotkl, že je v klubu velmi spokojený.

Úplně první zkušenost s florbalem v Česku to však pro Leška není. Už dříve odehrál pár zápasů za Bulldogs Brno, když hráli posledním rokem superligu. Tentokrát se ale situace obrátila. „Byl jsem v kontaktu s buldoky a také jsem s nimi několikrát trénoval. Nicméně vidina, že jsem mohl jít do Hattricku a hrát nejvyšší soutěž, se pro mě stala rozhodujícím faktorem,“ uznal. Proto je rád, že přestup nakonec vyšel.

Kromě něj v Hattricku nově působí i další Slovák. Do klubu totiž přišel René Slezák z bratislavského ŠK Lido. Příchod krajana ovšem nebyl pro Leška klíčový faktor. „Obecně si myslím, že se umím rychle adaptovat a zvyknout si na nové prostředí. Ale to, že v týmu působí i René, je určitě plus,“ komentoval Leško, který už má za sebou pohárovou premiéru proti Startu98.

Ročník Livesport Superligy začíná pro Hattrick v neděli 13. září, kdy do Maloměřic přijedou Vítkovice. „Uvidíme, osobně půjdu od zápasu k zápasu. Byl bych rád, kdyby se družstvu dařilo. Play-off považuji takový cíl, který je reálný a mohli bychom ho vybojovat,“ odhadoval Leško. Je však potřebovat postupovat krok po kroku. „Pouze tak se můžeme každým dnem zlepšovat, abychom byli na vrchol sezóny,“ uzavřel slovenský útočník.