Napsal 5. říjen 2018 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Pořád je co zlepšovat, říkají junioři o výkonech v KB lize

Junioři jedou na sto procent. V KB lize aktuálně usilují o postup do výkonnostně silnější části soutěže, aby se dále v sezóně mohli utkávat s nejlepšími českými týmy. A Hattrick je zatím nastartovaný velmi slibně.

Pořád je co zlepšovat, říkají junioři o výkonech v KB lize

Všichni účastníci nejvyšší juniorské ligy byli rozděleni do čtyř skupin po šesti družstvech. Nejlepší trojice z každé skupiny pak postoupí do prestižní kategorie A, kde je budou čekat další vzájemné souboje.

„Sezónu musím zatím hodnotit určitě kladně, jelikož jsme po sedmi zápasech na druhém místě tabulky. O to víc mě mrzí prohra v prvním kole v Otrokovicích,“ zhodnotil postavení týmu Jiří Halama. Ten je momentálně s Jonášem Kůrou nejlepším střelcem Hattricku (oba osm gólů).

Brňané skutečně předvádí kvalitní herní projev. Z posledních čtyř utkání prohráli pouze jednou a minulý týden nasbírali plný počet bodů. Jediný soupeř, který si dosud vedl lépe, je FBC Ostrava se šestibodovým náskokem.

„Nemůžu si na nic stěžovat. Jsme na postupové druhé pozici ve velice našlapané skupině. Až na úvodní zápas v Otrokovicích podáváme skvělé výkony,“ sdělil nejproduktivnější hráč kádru Adam Hemerka.

Všechno se nyní vyvíjí příznivě. Junioři ale dobře vědí, že je stále co ladit. „Hodně nám pomáhá nasazení některých juniorů do A-týmu. Naučili jsme se lépe číst hru a držet ji na své straně,“ poznamenal Zdeněk Malich. Situaci tak považuje za lepší než minulý rok, čemuž odpovídají i vynikající výkony mladších hráčů.

„Na hře je vždy co zlepšovat. Hlavně bychom měli hrát vyzráleji koncovky duelů. Minimálně bod s Vítkovicemi a Ostravou, po němž jsme sahali, by se teď hodil,“ řekl Halama. Zároveň však oceňuje, jak do týmu zapadly mladé opory. „Jak Maťa Kůra, tak Šimon Hronek hrají hodně dobře. Sbírají body a pomáhají nám na cestě do skupiny A,“ pochválil své spoluhráče.

Na závěry střetnutí narážel i Hemerka: „Proti Ostravě a Vítkovicím jsme dostali rozhodující góly v posledních minutách. Do zbývajících tří utkání dáme vše a snad to klapne!“ Právě finále základní skupiny bude velmi napínavé, protože každý celek ještě může s pořadím zamíchat. „Samozřejmě míříme co nejvýš. K tomu ale vede ještě hodně práce a vyhraných zápasů,“ vysvětlil Malich.

Zbývající utkání skupiny KB ligy juniorů

7. října: FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
13. října: Bulldogs Brno – FBŠ Hummel Hattrick Brno
14. října: FBŠ Hummel Hattrick Brno – 1. SC Tempish Vítkovicefoto: www.facebook.com/fanshattrick/