Napsal 22. srpen 2020 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Pohár podruhé: potvrdí Hattrick postup proti Startu98?

V Poháru Českého florbalu to vře. Vrcholová skupina, ve které nechybí ani Hattrick, má za sebou už polovinu zápasů a pomalu se rýsuje její pořadí. Brnu se tak nabízí ideální šance k postupu, pokud v neděli porazí venku Start98.

Pohár podruhé: potvrdí Hattrick postup proti Startu98?

Hattrick v uplynulém týdnu jel do Jaroměře, kde začal pohár výhrou 6:2. A to i přesto, že šel do boje s kádrem plným mladíků a nováčků. Nešlo však o žádnou nestandardní sestavu, protože trenér Marek Fiala už před úvodním duelem říkal, že tito hráči dostanou v poháru velký prostor.

Také proti kunratickému Startu98 budou Brňané pomýšlet na všechny body. K tomu jim může pomoct i skutečnost, že se v těchto dnech intenzivně připravují na týmovém soustředění. Jeho pomyslným vrcholem tak bude právě utkání proti soupeři z Prahy, které může rozhodnout o výsledku celé skupiny.

V čem bude vzájemný souboj klíčový? Výpočty jsou celkem jasné – jestli Hattrick nad Pražany uspěje, postupuje do osmifinále poháru. Zda z prvního, nebo druhého místa by rozhodoval závěr skupiny proti Pardubicím. Pokud ale Hattrick Startu98 podlehne, situace se dost zamotá. Kunratice by se totiž dotáhly na Fialovy svěřence a stále by ze skupiny mohl postoupit kdokoliv.

„Od Startu očekávám jednoduchou, ale účinnou hru. Rozhodně to pro nás nebude snadný zápas,“ uvažoval o nadcházejícím soupeři Šimon Hronek. Právě mladý útočník se blýskl v utkání s Jaroměří, když při svém debutu za A-tým dal gól a ještě ho vyhlásili nejlepším hráčem. Vynikající úvod mezi dospělými.

PořadíTýmZápasyVýhryProhrySkóreBody
1.SOKOLI Pardubice22016:75
2.FBŠ Hattrick Brno1106:23
3.TJ Sokol Jaroměř2026:111
4.Start98 Kunratice1013:110

Dlouhodobě má Hattrick proti Startu98 velmi dobrou bilanci. Ze čtrnácti společných zápasů v prvoligové éře padlo Brno jen dvakrát. Z toho pouze jednou odcházelo bez bodu. V postupové sezóně 2018/19 potom Hattrick zvítězil 8:5 a 13:4, takže všechno mluví jednoznačně v jeho prospěch. Pražský klub navíc vstoupil do soutěže vysokou porážkou 3:11 s Pardubicemi.

Jak utkání nakonec dopadne? Souboj se Startem98 se koná v neděli 23. srpna od 16 hodin v hale ZŠ Kunratice.