Napsal 19. srpna 2020 Tadeáš Mima v rubrice Oznámení

Slovenská kolonie se rozrůstá. Z Prešova podepsal Šimon Leško

Do Hattricku přichází další kvalitní posila ze slovenské extraligy. Klub přivedl útočníka Šimona Leška z FBC Mikuláš Prešov, který tak v kádru doplní svého krajana Reného Slezáka. Co si od něj trenér slibuje?

Slovenská kolonie se rozrůstá. Z Prešova podepsal Šimon Leško

Třiadvacetiletý Leško patřil v minulém ročníku mezi nejčastěji bodující hráče. V lize se umístil osmý s bilancí 29 gólů a 25 asistencí. Jeho Prešov potom skončil v tabulce na sedmé příčce, než se předčasně zrušil zbytek sezóny.

„Se Šimonem jsme byli v kontaktu už před minulou sezónou,“ podotkl trenér Marek Fiala. Jedním z hlavních cílů do nového ročníku bylo posílit nejen o zkušené hráče, ale zároveň o kluky s potenciálem být oporami v dalších letech. „Takový hráč musí splňovat požadavky z hlediska přístupu, cílevědomosti nebo morálně-volních vlastností. Šimon všechny tyto body splňuje,“ řekl kouč mužstva.

Leško v minulosti už v Brně hrál, když před dvěma lety krátce nastupoval za Bulldogs. Tentokrát ale byl úspěšnější Hattrick, když nabídl talentovanému střelci působení v superlize. Slovenská posila navíc má na kontě i dva starty za národní tým, kdy v roce 2017 zaznamenala branku a přihrávku. „Je to útočník s výborným citem pro řešení situací, umí zakončit i připravit situaci a je velmi dobrý v rychlém přechodu,“ vyzdvihl Fiala Leškovy dovednosti.

Jeho výborný útok potvrzuje i statistika, kterou měl ještě v mládežnickém věku. V roce 2016 jako první v historii juniorské extraligy překročil stobodovou hranici, na což potřeboval pouhých osmnáct utkání. Trenér ale zdůraznil, že Leško vyniká nejen herně. „Zároveň je to velmi slušný a pokorný kluk, který na sobě chce pracovat. Věřím, že nám přinese větší sílu do útoku a bude se v novém prostředí zlepšovat,“ vyzdvihl Fiala.