Napsal 18. srpen 2020 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Slezák po dvou gólech při debutu: Chci dělat dobře svou práci

Přišel ze Slovenska, aby vyzkoušel štěstí v lepší soutěži. Řeč je o Reném Slezákovi, který přestoupil do Brna po letech v bratislavském ŠK Lido. Navíc už má za sebou i slibné první utkání v dresu Hattricku.

Slezák po dvou gólech při debutu: Chci dělat dobře svou práci

Slezákovy statistiky ve slovenské extralize byly naprosto masivní. Uplynulou sezónu zakončil s více jak dvěma body na zápas, zároveň byl kapitánem mužstva a držel si dlouhodobou výkonnost. Když se mu ale naskytla šance přestoupit do Česka, příliš dlouho neváhal. „Protože jsem na tom zdravotně ještě stále vcelku dobře, rozhodl jsem se do toho jít,“ uvedl slovenský kanonýr.

Velkou motivací byla sama o sobě i česká superliga. „Říkal jsem si, že toto je asi poslední možnost zahrát si nějakou lepší soutěž. Byla by hloupost, abych to nezkusil a následně litoval,“ vysvětloval Slezák. Pětadvacetiletého hráče přesvědčily taky dojmy z města, protože Brno mu je velmi sympatické a vždy sem rád jezdil.

S Hattrickem odtrénoval Slezák velkou část letní přípravy. Díky tomu mohl blíže poznat klub a prostředí, kde bude nastupovat. „Je to super. Spoluhráči i lidé okolo Hattricku jsou přátelští, rozhodně jsem spokojený,“ pochvaloval si. Kromě toho ocenil profesionální podmínky a přístup. „Akorát jsem nafasoval hodně oblečení a teď ani nevím, co si mám vzít na trénink a co na zápas,“ hodnotila s humorem nová posila.

Postupem času Slezák taky objevuje, čím se florbal v Česku nejvíc liší od toho slovenského. „Rozdíl na hřišti je tak o dva levely vyšší. Všechno je rychlejší, přesnější, tvrdší a hraje se s větším nasazením. Když si člověk myslí, že už je na to připravený, zjistí, že není a potom se cítí jako elévák,“ přiznal.

Pohárová premiéra však vysokému útočníkovi vyšla, když při vítězství 6:2 nad Jaroměři dal dvě branky. „V zápase mnoho pozitiv nebylo. Ale je důležité, že jsme vyhráli a zhruba od půlky utkání jakž takž začali dělat věci, co po nás trenér chtěl,“ shrnul Slezák.

Start tak vyšel slovenské akvizici obstojně. Jaké si však dává cíle do dalších zápasů i celého ročníku? „Prosadit se natrvalo do základní sestavy Hattricku, dělat dobře svou práci na hřišti a udělat play-off,“ vyjmenoval ambice Slezák.