Napsal 14. srpen 2020 Tadeáš Mima v rubrice Reportáže

Velkolepý debut mladíků. Hattrick ale musel v Jaroměři obracet

Vítězný vstup do Poháru Českého florbalu má za sebou tým Hattricku. Omlazená sestava se skvěle vypořádala s Jaroměří, kterou venku přestřílela 6:2. První góly mezi dospělými dali Šimon Hronek s Matyášem Kůrou, dvakrát mířila přesně i nová posila René Slezák.

Velkolepý debut mladíků. Hattrick ale musel v Jaroměři obracet

TJ Sokol Jaroměř – FBŠ Hattrick Brno 2:6 (1:0, 1:3, 0:3)

V sestavě Hattricku debutovalo hned několik posil, které přišly do týmu v letním období. Poprvé tak nastoupili Tomáš Zach, René Slezák a mezi tyčemi zaklekl Ondřej Kolajta. Premiéru v dospělé kategorii si potom připsali Michal Rada, Matyáš Kůra, Šimon Hronek a Štěpán Musil.

Jaroměř, která nasadila mnohem zkušenější kádr, zastavovala většinu šancí Brna. To platilo i při oslabení zkraje první třetiny, z něhož vyšli domácí hráči bez inkasovaného gólu. Hattricku příliš nevycházely hlavně závěry akcí, kdy Sokol hodně dobrých střel zablokoval.

Skóre zůstávalo vyrovnané 0:0, s čímž mohli být hosté celkem i spokojení. Když si ale před koncem úvodního dějství šel sednout na trestnou lavici Slezák, Jaroměř výhodu nekompromisně využila. Asi minutu před sirénou dostal svůj tým do vedení Tomáš Černý.

Ve druhé části se zdálo, že Hattrick nabral trochu sebevědomí. I když se Jaroměř snažila být co nejvíc u míčku, Brno zkoušelo jednodušší útoky a častější zakončení. Právě jeden z rychlých pokusů Slezáka prošel z pravé strany do sítě, a urostlý střelec tak napravil svoje předchozí vyloučení.

Ani branka na 1:1 však Jaroměř nevyvedla z míry. Východočeši se naopak snažili pořád hrát dopředu a odměnou jim bylo, že opět získali náskok. Nicméně o ten je velmi brzy připravil Šimon Hronek svou první trefou za mužský tým. Brňané pak ke konci třetiny dělali domácí obraně stále větší problémy, až odražený míček bezchybně uklidil Filip Horák a obrátil na 3:2 pro hosty.

Na zlepšený závěr druhé třetiny navázal Hattrick i v poslední fázi utkání. Čtvrtý gól týmu dával Matyáš Kůra, který se přidal k Hronkovi jako další střelecký debutant mezi dospělými. Tím se svěřenci Marka Fialy uklidnili do zbytku zápasu a hlídali nadějný výsledek. Hattrick navíc ještě odskočil druhou brankou Slezáka a Vít Máček následně upravil na vítězných 6:2.

Brňané tak zvládli první duel po pěti měsících úspěšně a připsali si důležité tři body. Skupinu poháru zatím vedou Pardubice, které si už ve čtvrtek poradily 11:3 se Startem98. Pokud tedy Hattrick předvede příští neděli proti Pražanům podobný výkon jako Sokoli, udělá důležitý krok k postupu do osmifinále soutěže.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 19. Černý (Kroupa), 32. vlastní gól – 26. Slezák (Hemerka), 34. Hronek (Dvořák), 39. Horák (Maleček), 44. Kůra M. (Hemerka), 53. Slezák (Vlach), 55. Máček. Střely: 27–38. Vyloučení: 1–2. Využití: 1–0. Diváků: 131.

Sestavy

TJ Sokol JaroměřFBŠ Hattrick Brno
Völgyi (Špaček) – Kubina, Horčička, Krigovský, Škola, Hrobský, Výborný, Hašek, Černý, Hejzlar, Hofman, Jiřička, Janeček, Kroupa, Veinfurter, NožičkaKolajta (Létal) – Hrazdira, Zach, Rada, Slezák, Dvořák, Vlach, Maleček, Horák, Halama, Kůra M., Musil, Máček, Hemerka, Hronek, Blaha

Ohlasy trenérů

Martin Klapka (Jaroměř): „Zápas bereme jako součást přípravy. Děkujeme soupeři za zápas a divákům za skvělou atmosféru.“

Marek Fiala (Hattrick): „Od některých hráčů jsme čekali víc, naopak kluci z juniorky mile překvapili. Velkou část zápasu nám chyběla větší kvalita, kontrola hry a klid. Soupeř hrál s nadšením a často jsme mu vlastními nevynucenými chybami pomáhali k šancím. Jsme rádi za vítězství, ale naše hra a individuální výkony měly velké rezervy.“