Napsal 14. srpna 2020 Tadeáš Mima v rubrice Tiskové zprávy

Hattrick srdcem: klub podpoří děti s postižením zraku

Na děti, které se sportu běžně věnovat nemohou, myslí florbalisté Hattricku Brno. Jeden z elitních klubů v republice podpoří v rámci projektu Hattrick srdcem děti s postižením zraku. Nadaci Společnost pro ranou péči věnuje 1 000 korun za každý získaný bod a 200 Kč za každý vstřelený gól.

Hattrick srdcem: klub podpoří děti s postižením zraku

Společnost pro ranou péči už 30 let provází těžkým obdobím rodiny, kterým se narodí dítě se zrakovým postižením, často v kombinaci s dalšími zdravotními problémy. Organizace tak umožňuje, aby k rodinám domů jezdily poradkyně ze Společnosti a radily rodičům, jak cvičit zrak jejich dětí. Tím pomáhají, aby rodiny zvládaly náročnou situaci co nejlépe. „Najednou jsme v tom nebyli sami a měli jsme možnost podělit se o starosti, obavy, ale i malé pokroky a radosti,“ líčí svou zkušenost s ranou péčí jedna z maminek.

Raná péče je pro rodiny bezplatná, ale to neznamená, že nic nestojí. Proto Společnost velmi těší, že si klub vybral pro charitativní činnost Hattrick srdcem právě ji. „Letos jsme přijali do péče přes 25 nových rodin a díky benefičním aktivitám, jako je tato, zajistíme, aby žádná rodina nemusela na pomoc čekat. Pro rozvoj zraku je totiž nesmírně důležité začít s jeho tréninkem co nejdříve po zjištění diagnózy. Dary od klubu použijeme na to, abychom pokryli náklady na konzultace v rodinách, kterých ročně uskutečníme téměř 900,“ uvedla fundraiserka brněnské pobočky Společnosti Irena Jelínková.

„Pro nás jako Hattrick Brno je čest, že se můžeme zařadit mezi kluby, které kromě rozdávání sportovní radosti pomáhají také dobré věci, jakou pomoc zrakově postiženým dětem bezesporu je. V rámci nově vzniklého projektu Hattrick srdcem však nepůjde o jedinou charitativní činnost našeho klubu,“ dodal tiskový mluvčí Hattricku Kryštof Severa.

Hattrick bude Společnosti pro ranou péči přispívat částkou podle výsledku každého zápasu sezóny. Za každý získaný bod přispěje klub 1 000 Kč a za každý vstřelený gól přidá dalších 200 Kč. Každá situace na hřišti tak bude rozhodovat, jaká částka nakonec půjde na dobrou věc.

Projekt Hattrick srdcem začne společně s novou sezónou, která startuje 13. září domácím zápasem proti úřadujícímu mistrovi z Vítkovic. Brněnské florbalisty celkem čeká 26 utkání základní části, v nichž budou usilovat o vysněný postup do play-off. S výraznými posilami, jako jsou Jiří Juhaňák nebo Matěj Kostka, se Hattrick rozhodně stane nepříjemným soupeřem pro všechny týmy superligy.

Pokud chcete podpořit Společnost pro ranou péči, můžete využít například platby pomocí QR kódu: