Napsal 11. srpna 2020 Tadeáš Mima v rubrice Oznámení

Mezinárodní přestup do Hattricku: přichází René Slezák

Zahraniční posilou se může pochlubit mužstvo Hattricku. Brno vítá ve svém kádru Reného Slezáka, který přestupuje z bratislavského ŠK Lido. Slovenský střelec byl v minulém působišti kapitánem a stal se mimo jiné i mistrem světa v hokejbale do dvaceti let.

Mezinárodní přestup do Hattricku: přichází René Slezák

ŠK Lido obsadilo v uplynulém ročníku páté místo základní části. Na tomto umístění se výrazně podílel právě Slezák, když v 19 zápasech nasbíral 19 gólů a 25 asistencí. Pětadvacetiletý kapitán se však po nedokončené sezóně rozhodl pro přestup do české superligy.

„Je to velmi dobře fyzicky vybavený člověk a pravák, což je vždycky bonus. Kluk, který umí dát gól,“ zhodnotil Slezákovy herní přednosti trenér Marek Fiala. Nová posila zároveň skvěle přistupuje k tréninkům a netají se velkou cílevědomostí.

„Už to není žádný mladý zajíc a není vyjukaný. Přestože jde o jeho první výraznější angažmá po přestupu do Česka, je vidět, že není z ničeho podělaný. Věřím, že se tak prosadí do našeho týmu,“ vystihl Fiala.

Zajímavostí je, že Hattrick přivedl hráče, který vyniká také v dalším sportu. V roce 2014 opanoval Slezák hokejbalové mistrovství světa do dvaceti let, kde Slováci porazili ve finále Česko.