Napsal 28. červenec 2020 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Už se to blíží! Hattrick se tvrdě připravuje na sezónu

Dlouhá pauza mezi sezónami se blíží ke konci. Nebude to trvat dlouho a Hattrick opět nastoupí k ostrým zápasům v poháru i superlize. Svěřenci Marka Fialy a Simona Šišky však zatím stále makají v letní přípravě, kde se chystají na nástrahy nového ročníku.

Už se to blíží! Hattrick se tvrdě připravuje na sezónu

Hráči Hattricku individuálně trénovali už během karantény, na což navázali společnou letní přípravou. Tým na sobě tvrdě pracuje a ukazuje velké odhodlání se zlepšovat. „Zatím mám pozitivní pocity. Příprava je opět o něco těžší než loni, ale kluci o to více dřou a každý trénink zodpovědně odjezdí. Za to jim posílám velkou pochvalu,“ řekl Simon Šiška.

Mužstvo připadá Šiškovi soustředěné a odhodlané. „Jednoduše je cítit, že loňské třinácté místo nám ani zdaleka nestačí,“ poznamenal kouč. Všichni hráči chtějí na tréninku zanechat co nejlepší dojem, aby si vysloužili místo v superligovém týmu. Výjimkou nejsou ani junioři, z nichž nechybí Šimon Hronek nebo Matyáš Kůra, kteří usilují o debut mezi dospělými.

„Věnujeme se všem potřebným kondičním složkám, kdy se intenzita tréninků stupňuje. Věřím, že budeme na sezónu lépe připraveni než minulý rok,“ podotkl Šiška. Letní příprava se skládá z různých aktivit, přičemž ještě tento a příští týden stráví Hattrick převážně na atletickém ovále a v posilovně. Potom se tým přesune primárně do haly.

„Na programu je i soustředění ve Svitávce a přípravné a pohárové zápasy. Doufám, že si kluci udrží po zbytek přípravy zápal, se kterým do ní vstoupili. A od půlky září nás tak čeká úspěšná sezóna, protože Spolu jsme Hattrick!“ burcoval Šiška.

Náročnější než kdy předtím

Tréninky zhodnotil i obránce Dominik Dvořák, který nastupuje v Hattricku od sezóny 2017/18. „Letošní příprava je oproti minulým rokům mnohem těžší. Když se sečtou čtyři tréninky za sebou plus nějaký individuál, dá to člověku zabrat,“ uznal. Účast hráčů ale bývá vysoká. „Všichni kluci pracují naplno, takže si myslím, že fyzicky na tom budeme velmi dobře,“ usoudil Dvořák.

Dvaadvacetiletá opora týmu si poradila také s dlouhou koronapauzou. „Ještě než začala společná příprava naostro, měli jsme možnost chodit na nohejbal, tenis a do haly. Tím jsme se stihli trochu aklimatizovat. Nicméně delší přestávka byla znát a první tréninky byly opravdu náročné,“ sdělil Dvořák.

Nový ročník se však rychle blíží a Hattrick se brzy vrátí do hry. „Na začátek sezóny se hodně těším už jen kvůli tomu, že ta minulá skončila tak brzo. Navíc je to vždy taková ‚odměna‘ po celé letní přípravě,“ popisoval Dvořák. Úvodní soutěžní zápas v Poháru Českého florbalu se má uskutečnit v polovině srpna. „Doufám, že aktuální situace nezkomplikuje start a my budeme moct všem ukázat, že do superligy patříme,“ doplnil.