Napsal 4. říjen 2018 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Přímý boj o první místo. Bude Hattrick lídr i po zápase s Torpedem?

A-tým se připravuje na sedmý zápas sezóny. A zdá se, že to bude zatím nejdůležitější měření sil. Hattrick se v dalším kole první ligy pokusí prodloužit neporazitelnost proti Exelsioru Havířov, který usiluje o návrat na čelo tabulky.

Přímý boj o první místo. Bude Hattrick lídr i po zápase s Torpedem?

Hala v Maloměřicích bude jednoznačně hostit šlágr kola. Hattrick letos dosud výsledkově nezakolísal a po šesti utkáních vede soutěž se 17 body. Je však pravda, že minulou neděli měl v Litvínově namále. Svěřenci Marka Fialy nezvládli třetí třetinu podle představ a byli rádi, že udrželi skóre 9:6. Nyní bude potřeba se vyvarovat jakýchkoliv problémů. Soupeř by jinak mohl trestat.

Torpedo se loni snažilo o postup do Tipsport Superligy. A málem se mu to podařilo, když ho zastavili až v baráži Bulldogs Brno. Ani v tomto ročníku nehraje Havířov vůbec špatně a zaslouženě je na třetí příčce. Ve prospěch hostů zároveň mluví, že odehráli o zápas méně než Hattrick. V případě úspěchu tak může Exelsior Brňany i přeskočit.

Historické statistiky ukazují, že Havířov rozhodně není pro Hattrick oblíbeným protivníkem. V předchozí sezóně neobstálo FBŠ ani jednou ze dvou pokusů (6:8 a 3:4). Stejně dopadlo také nedávné měření sil v Poháru České pojišťovny, kdy Torpedo uštědřilo omlazenému mužstvu debakl 12:1. Poslední (a vlastně jediné) prvoligové vítězství urvalo Brno na podzim 2016 v poměru 7:6.

„Havířov má velmi kvalitní tým a skvěle zvládá rychlý přechod do útoku. Bude důležité, abychom si pečlivě plnili obranné úkoly,“ odhadl člen Hattricku Jiří Blaha. Podle něj může být vysoká prohra z poháru speciální motivací: „To platí hlavně pro mladé hráče, kteří ten zápas zažili.“

Bodování Hattricku aktuálně kralují dvě jména. David Coufal má po šesti duelech 22 bodů a stíhá Luďka Ondráčka, který získal ještě o bodík více. Právě Ondráček je souběžně také nejproduktivnější florbalista soutěže.

Brno momentálně předvádí svůj nejlepší nástup do ročníku v prvoligové historii. Povede se mu nadále zachovat neporazitelnost? Jedno z klíčových utkání základní části proběhne v sobotu 6. října na hřišti SH Maloměřice. Střetnutí bude zahájeno v 19.00.