Napsal 17. července 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Hattrick se raduje z vydařených Prague Games. Kam pojede příště?

Pěknými úspěchy zakončily letošní Prague Games všechny týmy Hattricku. Ty se dostaly až do závěrečných kol play-off, ať už šlo o hlavního pavouka nebo o vyřazovací část B. Výsledky klubu na turnaji shrnul šéftrenér Marek Fiala.

Hattrick se raduje z vydařených Prague Games. Kam pojede příště?

Podle Fialy dopadly letošní Prague Games velmi pozitivně. „Ze čtyř výprav bereme jedno stříbro a jeden bronz, což je super,“ řekl. Druhé místo zaznamenal výběr U10, který byl nejmladším týmem Hattricku na uplynulém turnaji. Bronzové medaile potom získali hráči B14, kteří v play-off vyřadili Olomouc a Ústí. Nad jejich síly byli v semifinále až Bohemians.

Dobře si však vedla také další dvě družstva Brna, i když skončila v hlavním play-off a hrála pouze „béčkového“ pavouka. Dorostenci B16 postoupili mezi vyřazenými soupeři až do semifinále, kde nestačili na Black Angels. Ještě lépe si vedli junioři B18, kteří ve finále porazili Slovan Havířov a svoji část play-off naprosto ovládli.

„Béčkový pavouk má vždy logicky nižší kvalitu týmů než áčkový, ale na druhou stranu bych dosažené výsledky rozhodně nesnižoval. I v play-off B se potkávají silné týmy, které vypadnou po těžkém losu a náročných zápasech v A-pavouku,“ popisoval Fiala.

Co se týče hlavního play-off, na nejcennější medaili tak dosáhl stříbrný celek U10. „Vždy je super, když nejmladší kategorie na turnajích ukazují, že se dokážou pravidelně umisťovat vysoko,“ vyzdvihl šéftrenér. Je to velký příslib, že pokud Hattrick bude dobře pracovat, nemusí se bát o budoucnost.

„Celkově je ovšem důležité, jakým způsobem se všechny kategorie prezentují a jestli hra týmu i jednotlivců odpovídá naší výchově,“ zdůraznil. Zde se Hattrick soustřeďuje hlavně na aktivní hru dopředu a dozadu, maximální nasazení, vysokou individuální kvalitu nebo herní myšlení. Dále je klíčové fair-play a respekt k soupeřům, rozhodčím i trenérům.

Ani po Prague Games nebudou Brňané zahálet. Už brzy budou následovat další akce, které mladým nadějím klubu přinesou nové zkušenosti. „V létě nás čeká soustředění jednotlivých kategorií. S dorostenci pravděpodobně zamíříme na Ostrava Cup a všechny kategorie čeká velmi kvalitní UNYP Cup,“ vyjmenoval Fiala.

Těsně před začátkem ligových soutěží se přidá Moravian Cup v Olomouci a mladší týmy budou i na Troopers Cupu v Brně. „Můžeme se tedy těšit na spoustu florbalu, utkání a společně stráveného času,“ dodal šéftrenér.