Napsal 15. července 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Junioři na Prague Games: skvělá série a zlato ve „finále útěchy“

Vypadnout v play-off, a přesto se radovat ze zlata? I to je možné na Prague Games, do kterých letos znovu zasáhly také týmy Hattricku Brno. V přípravě na další sezónu se představili junioři, kteří nabrali neskutečnou formu v B-pavouku a nakonec ho ovládli.

Junioři na Prague Games: skvělá série a zlato ve „finále útěchy“

„Na Prague Games jsem letos byl podruhé a myslím si, že turnaj se nám vcelku vydařil,“ uvedl hráč Martin Umlášek. Junioři Hattricku odjížděli do hlavního města v kvalitní sestavě, která se chystá na nový soutěžní ročník. Nechyběli důležití hráči jako Šimon Hronek, Matěj Bednář nebo Ondřej Pavlík, kteří výrazně pomáhali družstvu už v uplynulé sezóně.

V základní skupině však Hattrick nedostal nic zadarmo. Postupně se utkal s Klatovy, Okříšky a Tatranem Střešovice, přičemž všechny zápasy byly dramatické až do posledních minut. Proti Klatovům muselo Brno v závěru obracet, proti Okříškám uhájilo vedení o gól a Střešovice sebraly Hattricku náskok 3:1 – soupeř vyhrál 5:4.

Celkově to znamenalo, že tým kouče Jana Niznera udržel druhé místo skupiny. Do play-off se tak chystal na Florbal Ústí, kde rozhodně nešlo počítat se žádným snadným soubojem. A Severočeši skutečně zvládli duel o něco lépe, když postoupili po vítězství 4:1. Hattrick se tak přesunul do pavouka B, kde už sice nehrál o hlavní trofej, ale mohl usilovat o „zlato útěchy“ mezi řadou dalších silných týmů.

Mocné tažení vyřazovací částí B začali Brňané proti OpenCamps Tatranu Střešovice. Tvrdou bitvu dotáhl Hattrick ke skóre 2:1 a těšil se na dalšího protivníka – Ibk Šupáci. Ani proti nim nerozhodoval žádný velký rozdíl, ale těsný výsledek 2:0. Další krok za postupem udělali junioři v B-semifinále s Panthers Praha Black, které díky třem trefám v prvním poločase přetlačili 3:2.

„Naší největší předností určitě bylo držení balónku jak v útočném, tak v obranném pásmu,“ hodnotil Umlášek výkon Hattricku během celého turnaje. Zbývala však poslední překážka v podobě finálové bitvy se Slovanem Havířov. „Nechtěli jsme domů odjíždět s prázdnou, a tak jsme dali do utkání všechny síly,“ podotkl.

Právě B-finále bylo Umláškovým vrcholným momentem. Oba soupeři se přetahovali o vedení a nikdo neměl výraznější náskok. Rozhodnutí tak padlo až v posledních chvilkách zápasu, když ve 38. minutě právě Umlášek rozhodl brankou na 6:5. Hattrick pak pouze zvýšil na 7:5 a došel si pro „béčkové“ zlato. Brno zakončilo turnaj skvělou sérií čtyř výher v řadě.

„Do každého zápasu jsem dal maximum a snažil jsem se být prospěšný. Osobně se mi ale na Prague Games nedařilo a určitě to mohlo být lepší. Měl jsem spoustu šancí na góly, ale neproměňoval jsem je,“ narážel Umlášek na to, že se prosadil až ve finále. „Nevím, čím to bylo, ale snad si šetřím góly na sezónu,“ uzavřel s úsměvem.

Komentář trenéra Jana Niznera:

„Ne, že bych snad chtěl nějak snižovat klukům sebevědomí a znevažovat úsilí, které vynaložili, ale výsledek v B-pavouku nepovažuji za žádný zásadní úspěch. Ve standardně organizovaných turnajích prostě zápasy o umístění od nějaké šestnácté příčky, což rozhodně není pozice, na které bychom se chtěli mezi českými kluby v sezóně prezentovat.
Zápasy s týmy, které hrály v klubovém složení (v takovém, s nímž se pravděpodobně potkáme v sezóně), byly vyrovnané – to je pro mě určitý ukazatel. Turnaj pro mě splnil účel v těchto ohledech: otestovat hráče v zápasech, vyhodnotit stávající herní a kvalitativní úroveň družstva i jednotlivců a podle toho určit, na co se ve zbytku přípravy zaměřit.“