Napsal 3. červenec 2020 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Klub nabíral talenty na Hattrick Draft Day 2020

Podruhé v historii hledal Hattrick nové talenty na speciální akci. V neděli se konal Hattrick Draft Day 2020, kam přišli zabojovat zájemci o místo v mládežnických týmech FBŠ. Jak náborový den vypadal, zhodnotil šéftrenér Hattricku Marek Fiala.

Klub nabíral talenty na Hattrick Draft Day 2020

V první řadě Fiala vyzdvihl, že z letošního Hattrick Draft Day měl velmi dobré dojmy. Mimo jiné i proto, že trenéři lépe věděli, co mohou očekávat. „Loni nám připadalo, že někteří hráči si to tehdy přišli jen vyzkoušet bez ambice, že by dále pokračovali k nám do klubu. Tento ročník byl podle mě daleko zajímavější, protože všichni kluci přišli s nějakým cílem,“ popisoval kouč.

Hráči na Draft Day například chtěli poznat prostředí klubu, nový způsob trénování a všichni měli motivaci si to v dresu Hattricku vyzkoušet. „Den byl rozdělený na více částí. Po seznámení s programem jsme šli na první trénink, kde jsme sledovali pohybové a florbalové dovednosti jednotlivců,“ přiblížil Fiala.

Dále čekal oběd a „diskusní“ okénko, kde se hráči seznámili s klubem i jeho historií. „Představili jsme organizaci Hattricku, na co se zaměřuje naše sportovní koncepce nebo jak funguje A-tým. Nastínili jsme také klubový výhled do budoucna,“ zmínil trenér. Odpolední trénink se potom věnoval pohybu a hře, ať už ve větších nebo menších počtech hráčů.

„Mohli jsme si daleko lépe prohlédnout všechny hráče a zjistit, co potřebujeme.“
Marek Fiala o Hattrick Draft Day 2020

Rozdíl proti premiérovému ročníku byl ve věkovém rozptylu účastníků. Letos totiž Hattrick Draft Day nezahrnoval dospělou kategorii. „Převládali junioři, to znamená ročníky 2002 a 2003. Dále tam byli dva nebo jeden dorostenec, dva starší žáci a jeden mladší žák,“ vyjmenoval Fiala. Účast tak byla nižší než posledně, ale na druhou stranu zbylo více času pro individuální přístup. „Mohli jsme si daleko lépe prohlédnout všechny hráče a zjistit, co potřebujeme. V tomto ohledu úplně super,“ řekl.

Letošní Hattrick Draft Day tak dopadl úspěšně. A co Fiala vzkázal zájemcům pro příští ročník? „Doporučil bych jim to zkusit, pokud chtějí poznat nové prostředí a způsoby, jak se trénuje. Mohou si porovnat různé přístupy oddílů, přičemž u nás zažijí zase něco trochu jiného,“ usoudil kouč. Pokud je někdo do florbalu zapálený a má sportovní ambice, není důvod, aby nezkusil štěstí právě v Hattricku.

„Jsme otevřeni všem a dáváme šanci prosadit se komukoliv. Ať už jde o člověka z většího či menšího klubu, ať už hraje soutěže Českého florbalu nebo pouze orelské ligy. Anebo je jenom amatér – příležitost mají všichni stejnou, což je velký benefit,“ uzavřel hodnocení Fiala.