Napsal 28. června 2020 Tadeáš Mima v rubrice Oznámení

Další velká posila! Hattrick vítá Matěje Kostku

Do kádru Hattricku přichází hráč s mnohaletými zkušenostmi ze superligy. Klub se dohodl s Otrokovicemi na přestupu obránce Matěje Kostky, který byl součástí trejdu s Martinem Nagyem za Davida Medka a Matěje Hronka.

Další velká posila! Hattrick vítá Matěje Kostku

Matěj Kostka působil v Otrokovicích od sezóny 2010/11, kdy s Panthers vybojoval postup do superligy. Vyzkoušel si také angažmá v brněnských Bulldogs, kde strávil rok a půl a poznal řadu hráčů, se kterými se nyní opět potká v Hattricku. Největším úspěchem Kostky za Otrokovice byl historický postup klubu do semifinále superligy 2013/14, u kterého byl mimo jiné i další stávající hráč Hattricku Martin Nagy.

Celkově nasbíral Kostka v otrokovickém dresu 200 superligových startů, ve kterých si připsal 99 bodů. V uplynulém ročníku nejvyšší soutěže nastoupil ke 23 utkáním základní části s bilancí sedmi gólů a tří asistencí. Nejvíce bodů měl v sezóně 2016/17, kterou zakončil se statistikou 5+17.

„Věděli jsme, že Matěj má dlouhodobý vztah k Brnu. Díky tomu, že tady má práci, bylo nasnadě ho oslovit. S Matějem jsme byli v kontaktu víceméně rok a jsme moc rádi, že se stává součástí Hattricku,“ okomentoval přestup trenér Marek Fiala.

Brněnský kouč oceňuje především Kostkův přístup a motivaci. „Zároveň přinese nespornou kvalitu a zkušenosti do týmu. Je to hráč, kterého lze využít v obraně i útoku. Jsem stoprocentně přesvědčen, že do týmu perfektně zapadne a výrazně nám pomůže k naplnění cílů,“ dodal Fiala.

Výměnu Kostka, Nagy – Medek, Hronek přiblížil i prezident klubu Dan Koubek. „Dlouhodobě jsme měli zájem o dotažení Martina Nagye na přestup a po sezóně se přidal i náš zájem o Matěje Kostku. Tím, že trenér nepočítal do sezóny s Davidem Medkem a Matěj Hronek se rozhodl nepokračovat v Hattricku, tak se taková výměna nabízela. S Otrokovicemi je vždy dobrá spolupráce a nikdy nebyl problém se domluvit. Myslím si, že máme velmi dobré vztahy,“ zmínil Koubek.