Napsal 16. června 2020 Tadeáš Mima v rubrice Oznámení

Velké změny v kádru: Hattrick opouští čtveřice hráčů

Hned čtyři hráči nebudou pokračovat s Hattrickem do další sezóny superligy. Klub se dohodl na ukončení spolupráce s dlouholetými oporami, kterým patří za jejich práci velké poděkování. O koho se konkrétně jedná?

Velké změny v kádru: Hattrick opouští čtveřice hráčů

U každého hráče rozhodovalo o jeho konci něco trochu jiného. „U Davida Medka šlo o záležitost přístupu a chování v tréninkovém procesu. A to i přesto, že David odváděl skvělou práci a na zápasech byl jeden z našich nejlepších beků,“ řekl trenér Marek Fiala. Vedení klubu si je vědomé, že na úrovni superligy musí mít požadovanou kvalitu nejen výkon v utkání, ale také v tréninku.

Medek působil v Hattricku od sezóny 2009/10, kdy přestoupil z Gullivers Brno. Prošel tak od mladších žáků až do dospělého florbalu, kde pomohl mužstvu k postupu do superligy. Premiérový ročník mezi elitou uzavřel s bilancí sedmi asistencí včetně play-down.

Dalším, kdo se loučí s Hattrickem, je Jakub Andrle. „Kuba potřebuje v současné situaci co nejvíce hrát. Potřebuje dostat maximum času na hřišti a zapracovat, aby získal větší sebevědomí do hry. Protože mu to nejsme schopni vzhledem k superlize a složení kádru nabídnout, bude v danou chvíli nejlepší, aby to zkusil jinde, kde dostane daleko více herního prostoru,“ přiblížil Fiala.

Andrle patřil jako odchovanec klubu mezi služebně nejstarší hráče kádru. V dresu A-týmu si loni připsal jubilejní 150. start a byl dlouholetým pilířem brněnské obrany. V první sezóně mezi florbalovou elitou si připsal dva body (1+1).

Co se týče Jana Grábla, vedení Hattricku mu nabízelo určitou roli v týmu pro další ročník. „Působil zde spoustu let a odvedl neskutečné penzum práce. Nicméně superliga už klade vyšší nároky a Honza v některých aspektech požadavky nesplňuje, třebaže v řadě dalších je nadprůměrný,“ poznamenal Fiala. Grábl se však po úvaze rozhodl roli nepřijmout. „Šanci na dané pozici proto dostanou mladší hráči klubu,“ dodal trenér.

Grábl se k Hattricku připojil z Bulldogs v roce 2015 a už v první sezóně byl třetím nejlepším střelcem týmu. Celkově strávil v klubu pět roků, dohromady nasbíral 119 bodů a odehrál 155 utkání. Ve statistikách Hattricku tak patří k nejproduktivnějším hráčům historie.

Posledním, kdo opustí sestavu, je Matěj Hronek. „Sám se rozhodl, že nechce pokračovat v Hattricku,“ zmínil Fiala. Ofenzivní tahoun odehrál většinu kariéry za Hattrick, kde v prvoligových sezónách 2017/18 a 2018/19 vždy nasbíral přes třicet bodů. V nejvyšší soutěži se potom trefil šestkrát a přidal osm asistencí.

U všech hráčů je potřeba vyzdvihnout jejich obrovský přínos pro rozvoj klubu. „Velice si vážíme jejich služeb, protože odvedli spoustu práce. Výrazně se podíleli na postupu a na tom, že Hattrick nyní hraje superligu. Chceme jim touto cestou poděkovat. Občas musíme udělat těžší rozhodnutí, která ale povedou k tomu, že se tým zase posune dál. I to je součást sportu,“ konstatoval Fiala.

Své odchody okomentovali také samotní hráči – prvním z nich byl David Medek. „Je to krásné ohlédnutí za jedenácti lety strávenými v klubu, jen s hořkou tečkou na závěr. Je těžké vypíchnout jeden okamžik, byla jich opravdu spousta. Přes postupy a sestupy v mládeži až po baráž o sestup, dvě finále první ligy a postup do superligy v mužích. Jsem Hattricku vděčný za krásné vzpomínky, zkušenosti a především přátele, kterém jsem zde poznal,“ uvedl.

„Já jsem možnost pokračovat v Hattricku nedostal, i když jsem o ni stál. Kdo však zná mě a pana Fialu, pochopí, proč jsem se do týmu už nehodil. Asi to tak mělo být a už se velmi těším na novou výzvu. Chci poděkovat všem fanouškům a spoluhráčům, kteří při mně stáli. Přeji jim hodně štěstí, budu je nadále sledovat a brzy se potkáme. Akorát v jiné roli,“ dodal Medek.

Svůj konec dále rozebral Jakub Andrle. „V Hattricku jsem vyrůstal s tím, že bych si chtěl zahrát za A-tým, který tenkrát bojoval o postup do první ligy. To se mi povedlo a splnil jsem si i sen postoupit do superligy, navíc v baráži proti Bulldogs. Jediné, co se mi snad nepodařilo, bylo stát se kapitánem týmu, což jsem jako chlapec toužil být,“ popisoval. Po patnácti letech v Hattricku se však přestal Andrle cítit šťastný. „Byla pouze otázka času, kdy v týmu skončím dobrovolně, nebo budu odejit, jak tomu nakonec bylo,“ řekl.

„Díky všem spoluhráčům, které jsem v Hattricku potkal od žáků až po uplynulý superligový ročník. Také trenérům, kteří se nám tenkrát v začátcích Hattricku snažili věnovat jakýmkoliv způsobem, a samozřejmě divákům, kteří nás chodili podporovat. Bylo to super,“ uzavřel Andrle.

Jasnou vizi, se kterou přicházel do klubu, shrnul Jan Grábl. „Šel jsem do Hattricku s tím, že chci postoupit do superligy. To se povedlo, takže když budu hodnotit vlastní cíle, můžu si říct splněno. Hrál jsem proto, abych se tím bavil a zároveň něco dokázal. Věřím, že jsem odváděl kvalitní práci, i když se ne vždy dařilo. Dostal jsem tehdy příležitost a využil ji,“ přemítal Grábl.

Na příští sezóně se však s vedením nedomluvil. „Zvážil jsem si pro a proti a rozhodl se za daných podmínek, jak z florbalovych a hlavně z osobních důvodu, dál nepokračovat. Zároveň bych rád poděkoval fanouškům, co nám fandili už od první ligy až po superligu. Věřím, že se občas potkáme na domácích zápasech, nyní už ale v roli diváka,“ doplnil Grábl.

Na závěr se za svým působením ohlédl Matěj Hronek. „Moje působení v klubu začalo v šesti letech, kdy jsem přišel do haly Hattricku na Lesné. Ze začátku jsme trénovali maximálně ve třech lidech se Sábou Grycovou. Jsem rád, že jsem od přípravky došel až do mužů, kde jsme postoupili a zahráli si superligu,“ ocenil Hronek. Zároveň si váží podpory ostatních. „Chtěl bych poděkovat lidem, kteří mi v Hattricku pomohli v nepříjemných situacích,“ vyzdvihl.

A co Hronka vedlo ke konci v Hattricku? „Ovlivnilo mě několik faktorů. Ten hlavní ale byl, že jsme měli s Marou Fialou odlišný pohled na spoustu věcí, dál bych to asi nerozebíral. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří byli obzvlášť při postupu neskuteční. Těším se, jak si povede brácha Šimon a Adam Hemerka. Budu je sledovat, jak to jenom půjde,“ dokončil Hronek.