Napsal 3. říjen 2018 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku #2: 29.–30. září 2018

Za Hattrick o víkendu bojovali také ti nejzkušenější zástupci mládeže. Na druhém turnaji v sezóně se představili dorostenci B, které kvalitními výkony v KB lize doplnili junioři.

Mladé naděje Hattricku #2: 29.–30. září 2018

Junioři

Další dvojzápas čekal na Hattrick v KB lize juniorů. V sobotu si Brňané zahráli na domácí půdě proti Panthers Otrokovice a brali vysokou výhru 11:2. „Otrokovice přijely bez zraněných důležitých hráčů. Ke svému standardnímu hernímu projevu se vůbec nedostali. O to víc mě překvapil jejich nedělní výsledek,“ narazil Jan Nizner mimo jiné i na druhé utkání Panthers proti Bulldogs (vítězství 13:1).

„Ještě něco po polovině zápasu s Otrokovicemi jsem snad poprvé měl pocit, že kluci chtějí hrát naplno až do konce i za jasného stavu a protivníka spravedlivě deklasovat. Bohužel závěr poslední části opět poukázal na naši pohodlnost,“ řekl Nizner k duelu. Rozdíl nakonec zůstal devítigólový.

Pro Hattrick pokračoval víkendový program na hřišti Havířova. Tam junioři dosáhli na cenný triumf 7:5. „Havířov se pokoušel o své typické silové, důrazné a přímočaré pojetí. Byli jsme však jak individuálně, tak v souhře výrazně lepší. Mimo oslabení jsme je prakticky k ničemu nepustili,“ vyzdvihl trenér výkon celého družstva.

V Havířově poznamenalo brněnskou hru nedůsledné bránění, z čehož pramenily fauly a oslabení. „Hráčsky zralejší přístup při kontrole míčku v rozehrávce by nám umožnil podstatně klidnější a kontrolovanější průběh, především ve druhé polovině utkání,“ uvedl kouč poznatky ke hře.

Ve skupině KB ligy dosud Hattrick nasbíral 12 bodů a je na druhé pozici za FBC Ostrava. Stejný zisk ale hlásí i Vítkovice, které přitom odehrály o jedno měření sil méně.

Dorostenci B

Na minulém turnaji nevybojoval dorost B ani bod. Možnost ke zlepšení tak dostal nyní proti Dragons a Znojmu. „Soupeři se prezentovali aktivní hrou dopředu, napadáním rozehrávky a dobrým pohybem. To nám v tomto hracím kole dělalo podstatné problémy,“ vyjádřil se trenér Brna Michal Havelka.

V komentáři zmiňoval, že rozehrávka probíhala často pod tlakem. „Místo ofenzivy jsme nabízeli protivníkovi míček po laciných ztrátách,“ tvrdil. Obě střetnutí i proto skončila porážkou.

„Vzhledem k tomu, že znám dlouhodobě naše možnosti, hodnotím úvod sezóny za očekáváními,“ zamyslel se Havelka nad aktuální výkonností. Přístup k hracímu dni podle něj nebyl ideální, což se ukázalo laxním pojetím v duelu se Znojmem.

„Soupeř nás zaslouženě potrestal výrazným rozdílem branek. Koncentrace nebyla ani v jednom utkání dobrá a souvisí s tím následky jako špatný pohyb a velké množství individuálních chyb,“ rozebral trenér situaci týmu.

Pokud chtějí dorostenci B hrát v lize vyrovnaně s kvalitnějšími soupeři, potřebují ještě hodně zapracovat. „A mimo jiné také hrát v ‚plné‘ sestavě, což se zatím letos ještě nepodařilo. Pozitivně hodnotím výkon gólmana Táborského, jenž nás držel a rozhodně se v brance nenudil,“ pochválil na závěr Havelka.

foto: www.facebook.com/fanshattrick/

Související utkání
11:2
(3:0, 6:0, 2:2)
Sobota 29. září 2018, 16:30
VUT CESA Brno 1
Související utkání
5:7
(1:2, 1:2, 3:3)
Neděle 30. září 2018, 12:00
MSH Havířov
Související utkání
3:4
(2:2, 0:1, 1:1)
Sobota 29. září 2018, 10:15
TJ ČKD Blansko
Související utkání
9:0
(5:0, 1:0, 3:0)
Sobota 29. září 2018, 14:00
TJ ČKD Blansko