Napsal 15. květen 2020 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Budeme konkurenceschopnější než loni, těší se David Coufal

Před koncem roku se zranil, ale dělá vše, aby se co nejdříve vrátil do týmu. David Coufal bude pokračovat v Hattricku i další rok, během kterého chce potvrdit roli útočného tahouna.

Budeme konkurenceschopnější než loni, těší se David Coufal

Davide, s Hattrickem jsi prodloužil o rok. Co byla pro tebe hlavní motivace?
Největší motivace byla, že se udržel kádr, který jsme v Hattricku měli už loni. Přibylo i pár nových hráčů, takže bychom mohli být oproti skončené sezóně konkurenceschopnější. Navíc přišel Jirka Juhaňák, což je můj dlouholetý kamarád. Rozhodně se těším na spolupráci s ním a také se těším, že si zahraji s mladým Hemecem (Adam Hemerka, pozn. aut.).

Co podle tebe může právě Jiří Juhaňák přinést nového stávajícímu kádru?
Určitě zkušenosti, se kterými souvisí i klid do rozehrávky a nějaký celkový přehled. Loni jsme trošku bojovali s nervozitou a nezkušeností, z čehož pramenily hloupé a školácké chyby. Kvůli nim jsme někdy i prohráli zápas. To si myslím, že by se s příchodem Jirky mohlo změnit.

Kvůli zranění jsi v uplynulém ročníku odehrál jen sedmnáct utkání. Jak si vybavuješ situaci z duelu s Vinohrady, která ti ukončila sezónu?
Byl to nešťastný moment. Ležel jsem na zemi a o hlavu větší protihráč spadl přímo na kost, která to bohužel následkem pádu nevydržela.

To se stalo na konci prosince. V jaké fázi léčení aktuálně jsi?
Jelikož koronavirová situace proces léčení zbrzdila, začal jsem s rehabilitacemi teprve nedávno. Což k rozpohybování nohy moc nepřispělo. Momentálně jsem tedy ve stavu, kdy mohu chodit úplně v pohodě a mohu běhat rovně. Dál zatím nejsem, takže přede mnou ještě čeká velký kus práce.

Kdy by ses mohl připojit k týmu, případně začít hrát?
Popravdě, aktuálně nevím, jak budeme s fyzioterapeutkou pokračovat v rekonvalescenci. Záleží, jak moc budeme chtít návrat uspíšit. Ale myslím si, že na to nebudeme spěchat. Když budu optimistický, připojím během letní přípravy, během prázdnin. Na začátek ročníku bych měl být připravený stoprocentně.

Do zranění jsi zaznamenal patnáct bodů za osm gólů a sedm asistencí. Jak jsi vnímal své výkony?
Těžko říct. Začátek sezóny nebyl, aspoň co se mého pocitu týče, nic moc. Pak jsem se ale do toho dostal a asi mi pomohlo, že jsem odehrál několik zápasů na hrotu. Tam jsem nastupoval už v Bulldogs a je mi ten post možná i trochu bližší, přestože celé působení v Hattrick jsem odehrál na centru. Možná mi to vlilo novou krev do žil a v těch utkáních mi to sedlo. Co se tak bodů týče, druhá část mých zápasů vyšla lépe. Určitě mohlo být i více, ale teď to už neřeším.

Jak hodnotíš hru Hattricku v duelech, do kterých ses už nemohl zapojit?
Sledoval jsem, co šlo. Buď přímo v hale, nebo na internetu. Každopádně zezačátku docela rozpačité výkony. Po zranění jsem se byl podívat doma proti Tatranu, což nedopadlo úplně ideálně. Trochu jsem se bál, jak bude sezóna pokračovat, ale kluci potom předvedli celkem solidní výkony. Gradovalo to dvěma zápasy v České Lípě, které jsem sledoval celých šedesát minut. A musím říct, že tam hráli fakt výborně. Dost pomohl návrat Bromíka (Tomáš Brom, pozn. aut.) a Hemece, na kterých hra stála.

Jaké by mohly být i podle posledních výkonů týmu ambice do další sezóny?
Asi taková ta klasická hranice, kterou je postup do play-off. Tým se třeba bude nějakým způsobem ještě měnit, ale už jsme se dostali do fáze, kdy personální složení známe. Proto si myslím, že není troufalé říkat, že se dostaneme do vyřazovací části. Pokud k tomu přistoupíme zodpovědně a s pokorou, přece jen stále budeme v superlize teprve druhým rokem, mohli bychom toho dosáhnout.

A co osobní pohled? Máš nějaký cíl, když se budeš vracet po dlouhé pauze?
Nad tím jsem asi nijak nepřemýšlel. Budu rád, když se budu na hřišti cítit jako před zraněním. To je pro mě teď asi nejdůležitější.