Napsal 6. května 2020 Tadeáš Mima v rubrice Oznámení

První posily Hattricku! Přichází Jiří Juhaňák a Ondřej Kolajta

Hattrick Brno představuje první posily kádru do sezóny 2020/21. Z FBC Ostrava přichází zkušený univerzál Jiří Juhaňák, který se stává hráčem s nejvyšším počtem superligových utkání v týmu, a mladý brankář Ondřej Kolajta.

První posily Hattricku! Přichází Jiří Juhaňák a Ondřej Kolajta

Devětadvacetiletý Juhaňák má na kontě 369 superligových startů. V této statistice tak přeskakuje i dosavadního lídra Luďka Ondráčka, kterých má zhruba o čtyřicet duelů méně. Odchovanec Havířova odehrál také dvacet zápasů za juniorskou reprezentaci, v jejímž dresu nastoupil i na mistrovství světa 2009 ve Finsku.

„Na přestupu jsme se domlouvali už loni, což nakonec nevyšlo. Dohoda tak klapla až v letošní sezóně. Juhy žije v Brně, i to považujeme za důležité při posilování kádru. Očekáváme, že do týmu přinese zkušenosti, kvalitní rozehrávku a dobrou podporu útoku,“ uvedl k příchodu Juhaňáka prezident klubu Dan Koubek.

Superligový debut si připsal Juhaňák za domovské Torpedo Havířov v sezóně 2007/08. Mezi lety 2009 a 2011 pak odehrál 56 utkání za Vítkovice, se kterými zaznamenal jednu účast ve finále soutěže. Následně se vrátil do Havířova, kde stabilně patřil mezi nejproduktivnější hráče týmu.

Další Juhaňákův přestup přišel v roce 2013, kdy se přidal k Bulldogs Brno. Jihomoravskému týmu pomohl ke dvojnásobné účasti v semifinále superligy v letech 2015 a 2016. Dosud posledním působištěm Juhaňáka se stalo FBC Ostrava, kde absolvoval uplynulé dva ročníky s bilancí 55 duelů a 25 bodů. Z toho si jednou zahrál čtvrtfinále play-off. V nejvyšší soutěži celkově nastřádal 135 gólů a 146 asistencí.

Devatenáctiletý Kolajta zahájil soutěžní kariéru v Lipníku nad Bečvou, kde v ročníku 2011/12 startoval za družstvo mladších žáků. Později jeho kroky vedly do FBC Ostrava, kde prošel mládežnickou strukturou klubu až do A-týmu.

Kolajta bojoval o nominaci na juniorské mistrovství světa 2019, zlatý šampionát v Kanadě mu však nakonec unikl. Za národní tým juniorů odehrál deset utkání, při nichž byl na soupisce například i s dalším hráčem Hattricku Jonášem Kůrou.

„Jeden z nejlepších gólmanů svého ročníku. Vidíme v něm velký potenciál do budoucna a věříme, že by časem mohl být významnou oporou v brankovišti,“ přiblížil Koubek druhou posilu Hattricku.

Na první odchytané minuty v superlize Kolajta zatím čeká. Přestože ve statistikách má už osmnáct startů v nejvyšší soutěži, vždy byl pouze jako náhradník. Většinu uplynulé sezóny tak nastupoval v první lize za Petrovice, kde za jedenáct utkání v brankovišti čelil 291 střelám a udělal 215 zákroků.