Napsal 1. května 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

S dorostenci to nebylo vždy snadné, přibližují trenéři Paták s Brücknerem

Předčasný konec sezóny zasáhl také kategorii dorostenců. U ní letos fungovalo trenérské duo Pavel Brückner a Lukáš Paták, které se vyjádřilo k uplynulým měsícům z pohledu svých týmů.

S dorostenci to nebylo vždy snadné, přibližují trenéři Paták s Brücknerem

Podle trenérů kategorie dorostenců se střídaly v trénincích dobrá období s horšími. Občas se bojovalo s docházkou nebo chutí do tréninků, proto příprava nebyla vždy podle představ. „Z hlediska herního projevu jsme se snažili hrát aktivní florbal, který je ale řízený. To znamená, že víme, proč jsme aktivní, kdy chceme být aktivní a ‚neblázníme‘,“ zmínili Brückner s Patákem.

Postupně se tým zlepšoval a lépe se rozhodoval, kdy presovat a kdy se vyplatí stáhnout dozadu. Podobně se zlepšovalo místy individualistické pojetí a snaha hrát jako celá pětka. „I když to nebylo v sezóně vždy ideální, věříme, že si ji hráči užili a chtěli bychom jim touto cestou poděkovat. Ročníky 2003 jsou dobře připraveny na juniorskou soutěž a hráči 2004 se pokusí s námi poučit z loňských chyb. Budeme hledat cesty, jak udělat další ročník zase o kousek lepší,“ vyzdvihli trenéři.

Dorostence A měl na starosti jako hlavní trenér Pavel Brückner. A úvodní neligový turnaj sezóny UNYP Cup mu ukázal, že družstvo rozhodně skrývá potenciál. Ne vždy se však z různých důvodů naplnil. „Střídali jsme dobré výkony se špatnými. Většinou to souviselo s tím, jak zrovna vypadaly naše tréninky a kolik se nás pravidelně scházelo,“ zmínil kouč. Výsledkově jej nejvíce mrzí, že družstvo dvakrát spadlo do spodního koše a přišlo o osm kvalitních zápasů navíc.

„Pozitivní určitě jsou dobré dílčí výkony v některých duelech a individuální výkony. Samozřejmě nás mrzí, že jsme se nedočkali play-off, které by se stalo vrcholem našeho snažení. Bylo pro nás velkou motivací i do tréninkové práce,“ dodal Brückner.

U B-týmu pak fungoval v roli hlavního trenéra Lukáš Paták. Lodivod dorostenců vyzdvihl, že se stejně jako v minulých letech do sestavy často zapojovalo spoustu starších žáků. „Věřím, že jim starty pomohly v osobním rozvoji a v případě hráčů ročníku 2005 budou lépe připraveni na těžký přechod do dorostu,“ podotkl Paták. Hodnotit výsledky podle něj nemá smysl, protože i vzhledem k systému soutěže a zapojování mladých nadějí neměly tak velký význam.

„Prezentovali jsme se dobrou hrou, zejména na prvních turnajích. Potom přišel útlum okolo Vánoc, po nichž jsme se začali opět postupně zvedat,“ potěšilo Patáka. Kouč si vážil toho, že družstvo často hrálo útočně, napadalo a chtělo určovat ráz utkání. „Do už se tak nedařilo, byla produktivita a celkový tlak do brány. Na tom je potřeba do budoucna pracovat,“ dodal s výhledem do další sezóny.