Napsal 8. dubna 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku hodnotí skončenou sezónu

Trenéři mládeže Hattricku shrnuli předčasně ukončený ročník. V první části série se ohlédli za vedením svých svěřenců koučové elévů, mladších žáků B nebo přípravky.

Mladé naděje Hattricku hodnotí skončenou sezónu

Přípravka

Pro přípravku dopadla předčasně skončená sezóna vcelku podle očekávání. „Jak na začátku ročníku, tak v jeho průběhu se do týmu začleňovaly nové děti. Myslím si, že všichni nováčci se velmi dobře a rychle zapojili do tréninků, což bylo pro každého hráče přínosné,“ uvedla trenérka Sabina Grycová.

U kategorie přípravky se dbalo na celkový rozvoj dětí po pohybové stránce. „Zapojovali jsme do tréninků koordinační cvičení a různé pohybové hry. Florbalově jsme se zaměřovali hlavně na správné držení hole a vedení míčku na místě i v pohybu,“ popsala trenérka. Podle jejího názoru se tak většina dětí herně posunula, a ukázaly to také zápasy.

„Na začátku sezóny se hodně dětí bálo něco vymyslet a snažily se jen odpalovat míčky od vlastní branky. Postupně byl patrný rozdíl ve hře u většinu kluků i holek,“ vyzdvihla Grycová. I když samozřejmě ne vždy šlo všechno ideálně. „Snaha hrát, přejít přes soupeře, mít hlavu nahoře, nabízet se pohybem spoluhráčům, nestát s míčkem na místě – to vše bylo časem vidět daleko více,“ pozorovala.

Grycová proto doufá, že děti tréninky bavily. A těší se, až bude spolu s týmem pracovat na dalším zlepšování. „Děkuji všem hráčům a hráčkám za sezónu. Také jejich rodičům a fanouškům, kteří nás na utkáních a turnajích podporovali. Snad po skončení všech omezení naváže na spolupráci a začneme se připravovat na nový ročník. Díky všem a těšíme se na brzkou shledanou!“ popřála trenérka.

Elévové A

K souhrnu se přidal kouč elévů Lukáš Jalový. „Těžko se hodnotí sezóna, která v půlce skončila. Tréninky a tréninková morálka byly z mého pohledu velmi dobré. Troufnu si říct, že téměř všichni chodili na tréninky poctivě. Omluvenky byly jen zřídka, a to většinou z důvodu jiného sportu či kroužku, což není vůbec na škodu, anebo z důvodu nemoci,“ vyjádřil se trenér.

Celkově tak převládala spokojenost s přípravou. „Velmi nám pomohl i Michal Polák. Díky němu jsme měli větší možnost sledovat hráče individuálně a snažit se o jejich osobní zlepšení,“ podotkl Jalový.

Elévové hráli dostatek zápasů, protože byli stejně jako loni přihlášeni i do ligy mladších žáků. „Postupně byla na všech hráčích znát větší vyhranost a nebáli se předvádět, co umí. Celkový herní projev na konci sezóny se mi zdál slušný,“ pochválil Jalový. Tým hrál aktivně po celém hřišti, jak se snažil učit na trénincích. Právě v tom viděl trenér největší progres svého družstva.

„Ke konci nám ale zase začaly trochu pokulhávat individuální dovednosti. Věřím, že právě teď na to mají kluci doma prostor a možnost se každý sám zlepšit. Tréninková videa, která klub natáčí a připravuje, jim mohou být pomůckou,“ doporučil Jalový. I za aktuální situace, kdy nejsou tréninky v klasické podobě, se tak dá na sobě pracovat. „Zlepšujte se, makejte na sobě a NEPŘESTÁVEJTE TRÉNOVAT. Za chvíli se snad zase sejdeme všichni v hale a budeme opět trénovat společně,“ dodal.

Mladší žáci B + Elévové B

K hodnocení se připojil i Pavel Kocourek, který měl z věkově nejnižších kategorií na starosti B-týmy elévů a mladších žáků. „Průběh ročníku je za této situace mnohem těžší hodnotit. Je potřeba si říct, že jde o náborovou kategorii – tudíž k nám v sezóně chodí jak začínající hráči, tak i kluci, co už mají za sebou nějaké zkušenosti,“ upozornil trenér.

S letošní skupinou se Kocourek soustředil hlavně na zodpovědný přístup k tréninkům. „V samotných trénincích jsme se pak zaměřili na základní florbalové principy a hru na malém prostoru,“ řekl kouč. Ten měl po boku další trenéry, kteří mu byli vždy nápomocni. „Díky Víťovi Máčkovi a Dominiku Dvořákovi. Věřím, že jsme společně dětem předali maximum a zároveň vytvořili prostředí, kde pro ně byl florbal i zábavou,“ vystihl Kocourek.

„Vždycky mě potěší, když mohu oznámit některému hráči, že se zlepšil natolik, že dostává vstupenku do áčkového družstva. Ani letos jsem o tuto možnost nepřišel a několik hráčů ji využilo,“ sdělil Kocourek. A věří, že když tito kluci budou na sobě dále makat, ve svojí kategorii se neztratí.  „Jako trenérský tým jsme dětem, které se chtěly zlepšovat a chodily pravidelně na tréninky, pomohli posunout se v základech florbalu. Zejména v práci s florbalkou a míčkem,“ zdůraznil kouč. Hráči se zaměřil také na všeobecnou atletickou průpravu, kde také bylo u mnoha dětí velké zlepšení.