Napsal 5. duben 2020 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Věřím, že bychom se udrželi i sportovní cestou, říká Dan Koubek

Premiérový rok v superlize znamenal velkou výzvu. Hattrick se soustředil nejen na sportovní výkony, ale také na co nejlepší organizaci na úrovni nejvyšší soutěže. Jak se všechno nakonec povedlo, bilancoval v rozhovoru prezident klubu Dan Koubek.

Věřím, že bychom se udrželi i sportovní cestou, říká Dan Koubek

Jak hodnotíte uplynulý ročník z pohledu Hattricku?
Byla to historicky první sezóna v nejvyšší soutěži. Cítili jsme obrovský respekt nejen k soupeřům, ale k celé organizaci. A tušili jsme, že po všech stránkách půjde o těžkou výzvu. To se nám i potvrdilo a viděli jsme, že superligové týmy mají značný náskok oproti první lize. Nicméně myslím si, že jsme rozhodně neudělali žádnou ostudu, ať už herně nebo organizačně. V některých aspektech jsme se našim soupeřům minimálně vyrovnali.

Čím to bylo letos organizačně jiné na rozdíl od první ligy?
Nejvyšší soutěž je celkově pod větším drobnohledem a přešlapy se jen tak nedají zaretušovat. Poslední dva roky v první lize jsme se snažili nastavit některé principy na úrovni superligy, takže to nebyl až tak velký šok. Také jsme obsadili důležité posty v klubu šikovnými lidmi, za jejichž práci jsem kvůli koronaviru ještě ani nestačil poděkovat. Odvedli velmi dobrou práci a hodně jsme se posunuli. Je to spousta maličkostí, které pak dávají dohromady povedený celek.

Co říkáte na to, jak dopadly projektové zápasy nebo novinka, kterou byl prodej produktů v Hattrick Pointu?
Velmi se nám povedlo televizní utkání proti Black Angels. Měli jsme z něj trochu obavy, ale nakonec to byla velice úspěšná akce, samozřejmě za výrazné podpory diváků. Co se týče Hattrick Pointu, stále je ve vývoji a chybí mnoho drobností, abychom byli spokojeni. Trošičku to ustoupilo bokem při jízdě superligovými zápasy. V nové sezóně to bude rozhodně lepší.

Výsledkově zůstal Hattrick mimo play-off. Jak velké zklamání to bylo?
Hlavním cílem bylo vyhnout se play-down. Vedle toho jsme tajně pomýšleli na play-off – to byla ta velmi optimistická varianta. Je škoda všech zranění kolem přelomu roku. Měsíc, kdy se lámal chleba, nám chybělo sedm hráčů základní sestavy. I přesto jsme ještě čtyři kola před koncem o play-off bojovali, závěr se nám však nepodařil. Potom v play-down se zdálo, že opět zvedáme hlavu a budeme do boje o záchranu připraveni. Věřím, že bychom soutěž udrželi i sportovní cestou.

Jak klub funguje v této době, než se všechno vrátí zpět do normálu?
Toto období je velmi nešťastné. Nemožnost trénovat je u všech týmů stejná a bojím se, že obecně všichni zleniví. Že ne všem se bude chtít opět makat. Uvidíme, jak se nám podaří udržet tým. Už teď víme, že budou nutné příchody, aby nás nezaskočila marodka jako letos. Kádr musí být širší a nesmí chybět větší konkurence na jednotlivých postech. Aktuálně máme hodně práce spíše kancelářské. Chystaly se podklady k licenčnímu řízení pro superligu a je potřeba dotáhnout různá trenérská školení a stáže. Navíc vymýšlíme marketingové projekty na novou sezónu. Není toho málo, ale budeme připraveni.

Jaké budou ambice Hattricku v příští sezóně?
Letošní sezóna byla pro nás pilotní díl, doufejme, dlouhého seriálu. Odhalily se naše slabé stránky a je potřeba na nich zapracovat. Uvidíme, soutěž je neskutečně vyrovnaná. Já sám chci vidět čtvrtfinále, je to pouze na nás.

Na závěr chci poděkovat všem, co se podílejí na chodu klubu. Trenérům, rodičům, kteří nám pomáhají při každém zápase a při každé akci. Všem našim divákům, kteří si našli cestu do hlediště nebo nás podporují na dálku. Všem našim partnerů. Je to pro nás velký závazek a zároveň obrovská motivace. Děkuji – Spolu jsme Hattrick.