Napsal 2. duben 2020 Tadeáš Mima v rubrice Statistiky

Doma bylo rušno! Souboje, které oživily projektové zápasy

Do zajímavých projektů se zapojili hráči Hattricku před koncem základní části superligy. V Maloměřicích nastoupili k tematickým zápasům, které pomáhaly dobré věci. Naneštěstí to ale byla poslední utkání v sezóně před vlastními fanoušky…

Doma bylo rušno! Souboje, které oživily projektové zápasy

Potom, co Hattrick uzavřel rok 2019 výhrou nad FBC Ostrava, stále držel naději na play-off. Zbývalo odehrát posledních sedm kol základní části, z toho tři se konala v Brně. První z nich se uskutečnilo v neděli 19. ledna, kdy přijel Tatran Střešovice. Proti historicky nejlepšímu českému týmu však Hattrick neuspěl, když začal skórovat až ve třetí třetině.

Následující zápasy ale měly být úplně jiné. Hlavně proto, že si na ně Hattrick připravil neobvyklé akce pro fanoušky. V polovině února tak Brňané uspořádali Senior Match, kam pozvali obyvatele domovů pro seniory a všechny dříve narozené fanoušky sportu, aby jim ukázali, že florbal patří všem bez ohledu na věk. Duel navíc odstartoval proslovem rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš. K dokonalosti chyběl pouze lepší výsledek – Hattrick totiž podlehl České Lípě 4:6.

Závěrečné domácí utkání proti Liberci pak navštívila při akci Tenhle zápas se neprohrává organizace Haima. Ta se stará o děti s onkologickým onemocněním a pomáhá jim v návratu do běžného života. Hráče při slavnostním nástupu doprovázely právě tyto děti a předaly jim žluté čepičky na znamení naděje a síly v boji. Krásná symbolika se přenesla i do sportovní roviny, jelikož Brno porazilo Liberec 9:8.

K finálním duelům v Maloměřicích se vrátil obránce Hattricku Lukáš Jalový. Podle něj byly poslední dva zápasy doma půlku času slušné a půlku horší. „Proti Lípě jsme nechytili začátek a trvalo, než jsme se dostali do pohody. S Libercem pak byl průběh opačný, kdy později přišel naprostý výpadek. Vedení o gól jsme ale naštěstí udrželi,“ sdělil.

Další bitvy se však v Maloměřicích už nekonaly. O víkendu 14. a 15. března se měly odehrát zápasy play-down s Českou Lípou za stavu 1–1, jenže opatření proti koronaviru ukončily celý ročník. Hráči tak ani nedostali možnost se na hřišti odměnit divákům za to, jak je od začátku do konce tlačili za lepšími výkony.

„Fanoušci byli naprosto fantastičtí. Podporovali nás neúnavně po celou sezónu, i když se nám nedařilo a výsledky byly špatné. Toho si strašně moc vážím a věřím, že v příštích sezónách to bude minimálně podobné,“ vypíchl Jalový. Zároveň se těší, že atmosféra na domácích zápasech bude ještě lepší a bude chodit ještě více lidí.

Další sezóna je však stále ve hvězdách. „Je těžké teď říkat nějaké cíle nebo záměry. Vedení momentálně jedná s hráči a řeší případné příchody či odchody. Až se kádr ustálí, bude teprve možné o těchto věcech mluvit,“ objasnil Jalový. Osobně ale doufá, že tým zůstane v podobné sestavě a přibudou nějaké posily. „Budeme tak ještě silnější a popereme se o vyšší příčky zaručující play-off,“ uzavřel své hodnocení.