Napsal 28. březen 2020 Tadeáš Mima v rubrice Statistiky

Toto byla bomba! Připomeňte si televizní zápas s Black Angels

Zápas, na který se stále vzpomíná. A ještě dlouho bude. Florbalisté Hattricku během premiérové sezóny v superlize odehráli svůj historicky první televizní duel před domácími fanoušky v hale Vodova. Soupeřem jim byli Black Angels, kterým vrátili porážku z finále první ligy. Jak se fantastická bitva chystala a co dalšího stihli Brňané před koncem kalendářního roku?

Toto byla bomba! Připomeňte si televizní zápas s Black Angels

Hattrick věděl, že se utkání před kamerami ČT Sport nemusí jen tak opakovat. Proto se rozhodl z něj udělat pořádný svátek, který přinese všem fanouškům nezapomenutelný zážitek. Zároveň to pro ně bylo i upřímné poděkování – kdyby na jaře 2019 nedotáhli tým k postupu, žádná superliga by se ani nehrála.

Datum zápasu se určilo na pondělí 2. prosince. Základní část nejvyšší soutěže tak byla přesně za polovinou a Hattrick měl na kontě několik slibných výsledků. V listopadu uspěl v Liberci i České Lípě a před svými fanoušky potrápil mistrovské Vítkovice s Chodovem. Vše nasvědčovalo tomu, že by se na hale Vodova mohl uskutečnit skvělý souboj.

Při organizaci se Hattrick nezaměřoval pouze na sebe. Chtěl, aby na utkání přišlo celé Brno a připravilo pekelnou atmosféru. K ní pomohl projekt Florbal v Brně, který vznikl začátkem sezóny a vedle Hattricku v něm působí další městské kluby Gullivers a Židenice. „Vzájemně jsme se propagovali společnými pozvánkami a přemýšlel jsem, jak tuto myšlenku ještě prohloubit. Jakmile jsme znali termín televizního zápasu, měl jsem jasno,“ uvedl za Hattrick vedoucí marketingu Pavel Kocourek.

Cílem bylo natočit průlomovou pozvánku, do které se zapojí všechny kluby. Pozvánku s promyšleným scénářem a nejvyšší technickou kvalitou. „Chtěl jsem vyslat signál, že jedna strana mince je bojovat proti sobě na hřišti, ale mimo něj bychom měli být soudržní a společně posunout florbal o další milníky dále,“ zdůraznil Kocourek. Do projektu se zapojil i bavič a bývalý fotbalista Petr Švancara, jenž podporoval klub už v play-off 2019 při postupu do superligy. „Se Švancim byla suprová spolupráce. Naprostá vstřícnost a otevřenost nápadům. Také bylo poznat, že ho tyto věci baví a nedělá je jen z nutnosti,“ ocenil.

To stejné však platilo pro všechny účastníky natáčení. „S Michalem Šmídem z Gullivers, Jitkou Drápalovou ze Židenic a samozřejmě s domácím Luďkem Ondráčkem proběhla spolupráce na jedničku. Troufnu si říct, že výstup byl velmi vysoko nad očekáváním a všichni svoji roli zvládli nadstandardně,“ vyzdvihl Kocourek. Pozvánka sklidila pozitivní ohlasy a ukázala, že Hattrick je na televizní bitvu připravený po všech směrech.

Samotný zápas ale neodstartoval podle představ Hattricku. Úvodní gól dali Black Angels a měli i další šance. Do konce první třetiny však Brno vyrovnalo a druhou dvacetiminutovku zahajovalo za mohutné podpory diváků. Právě v prostřední části hry se skóre přiklonilo na stranu Hattricku, který díky Ondráčkovi a Martinu Nagyovi utekl do vedení 3:1. Pražané ovšem srovnali a drama pokračovalo.

Rozhodnutí přišlo v poslední třetině, kterou Brňané ovládli 4:0. Dvougólového Matěje Hronka doplnili David Coufal s Nagyem a vítězství bylo na světě. Veledůležité tři body mířily do tabulky a Hattrick slavil krásný výsledek 7:3. „Na televizní utkání vzpomínám dobře, protože to byl asi můj nejlepší zápas. Když k tomu navíc připočteme atmosféru v hale, tak naprostá paráda,“ zhodnotil Hronek.

Utkání hodnotil kladně i Kocourek, když bilancoval marketing a propagaci. „Přípravy byly náročné. I když se to nemusí zdát, stojí za nimi velké úsilí a plno lidí. Nebojím se říct, že se nám vše podařilo a splnili jsme stanovené cíle,“ řekl. Na Vodovu přišlo neuvěřitelných 628 fanoušků, jejichž podpora dotlačila Hattrick až k pěkné výhře. „Dík patří Gullivers a Židenicím, kteří byli otevřeni společné propagaci. Nesmím zapomenout ani na Míšu Weisera, který pro nás natočil pozvánku i shrnující video. A výstup vypadal bravurně,“ pochválil Kocourek.

Následující domácí zápasy se už hrály zpět v Maloměřicích. Hattrick v nich sice nestačil na Otrokovice a Vinohrady, ale poslední duel roku 2019 proti FBC Ostrava zvládl 3:2. Tím si Brňané udělali skvělý odrazový můstek směrem ke konci základní části. „Musím ocenit naše fanoušky, kteří byli po celou sezónu skutečně super. Chodilo jich daleko více než v předchozím ročníku na první ligu a jejich podpora byla hodně znát,“ zakončil Hronek.