Napsal 20. březen 2020 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Fiala: Už pracujeme na tom, aby další sezóna byla úspěšnější

Ještě dva týdny zpět byla sezóna v plném proudu a Hattrick bojoval o záchranu. Nyní už je ale jasné, že boj proti koronaviru ročník definitivně ukončil. Nejen to, jak vypadá aktuální situace v týmu, popisoval hlavní trenér Marek Fiala.

Fiala: Už pracujeme na tom, aby další sezóna byla úspěšnější

„Vzhledem k tomu, co se děje ve světe, byla opatření vlády, doufejme, včasná a povedou k co nejrychlejšímu návratu do normálního stavu,“ vystihl kouč Marek Fiala. Zrušení nejvyšší soutěže přišlo zrovna v době, kdy Hattrick hrál vyrovnaně v play-down s Českou Lípou 1–1 na zápasy. „Osobně bych byl radši, kdyby se povedlo sezónu ukončit a obhájit superligovou příslušnost sportovní cestou. Ale zdraví a životy lidí jsou samozřejmě na prvním místě,“ dodal. Tím, že se play-down nedohrálo, zůstali Brňané mezi elitou i pro následující rok.

Hattricku tak skončila sezóna a nyní mají hráči volno. „Současný stav ani neumožňuje jiný formát řešení vyjma domácí individuální přípravy,“ vysvětloval Fiala. Pozitivní však je, že se nabízí relativně dost času na přípravu příštího ročníku. „Už teď pracujeme na tom, aby byla další sezóna úspěšnější a co možná nejlépe nachystaná. Postup máme standardní – plánování letní přípravy, soustředění a řešení personálních změn,“ poodhalil lodivod Hattricku.

V základní části soutěže se brněnští hráči umístili třináctí. Premiérová sezóna v superlize tak přinesla velké ponaučení a zkušenosti do budoucna. „Věřím, že to zúročíme v nadcházejícím ročníku. Řekl bych, že jsme odvedli spoustu práce a před vánoční pauzou jsme předváděli slušný florbal. Ten podpořilo, že jsme pravidelně sbírali body,“ těšilo Fialu.

Jako nedostatek ale zmínil rezervy v přístupu k tréninku, který si v nejvyšší soutěži žádá vyšší úroveň. „V zápasech se soupeři z druhé půlky tabulky jsme často nebyli dostatečně chytří. Ve chvíli, kdy jsme měli tvořit hru, se objevovaly problémy,“ sdělil Fiala. A doufá, že si Hattrick za letošek vybral počet zranění na dlouhou dobu dopředu.

Poděkování za tento ročník si pak zaslouží především fanoušci. „Hrozně jsme se těšili na další utkání s Lípou u nás doma. Protože všichni fanoušci, diváci a členové klubu, kteří navštěvují naše zápasy, jsou nesmírně důležití a dávají nám obrovskou energii a odhodlání nechat v duelu všechno,“ vysekl poklonu trenér.

„Říká se, že fanoušci jsou šestým hráčem týmu, ale v našem případě jsou i sedmým. A moc se těším, až se zase potkáme na Majlontu! Za celý tým i klub bych chtěl fanouškům za sezónu a jejich podporu poděkovat. Je mým velkým přáním, aby si cestu na naše domácí zápasy našli i v následujícím ročníku a posouvali zápasy na vyšší úroveň tak, jako to dělali letos. Protože spolu jsme Hattrick,“ doplnil Fiala.