Napsal 11. března 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Další zápasy mají za sebou týmy přípravky

Malí členové Hattricku se představili v soutěžních zápasech. O výsledcích obou družstev přípravky se zmínila trenérka Sabina Grycová.

O víkendu se představily dva týmy přípravky. Tým Kids sehrál tři vítězná utkání a přidal vyrovnaný duel s Bulldogs, který skončil remízou. „Po celý turnaj jsme se snažili hrát útočně a po ztrátě míčku neustupovat, ale naopak se ho snažit získat zpět,“ vysvětlila Grycová. To však mělo někdy za následek pomalejší návrat do obrany a nepokrytí soupeřů před brankou. „Ale při přechodu do ofenzivy jsme přesnými nahrávkami soupeře často překonávali a zakončovali jsme přečíslení,“ řekla trenérka.

Celek Red sehrál tři velmi dobrá utkání, kdy se snažil v soubojích jeden na jednoho jít dopředu a zakončovat do branky. „Někdy chyběl přímočařejší tah na bránu, ale byly vidět i pěkné florbalové akce. Zápas se Židenicemi, které jsme paradoxně celkem lehce vyhráli, bylo nejméně povedené. Rychle jsme se přizpůsobili pohybu – spíše nepohybu – soupeře, hrál vždy jen hráč s míčkem a ostatní jen sledovali, co vymyslí,“ popisovala Grycová.

Chyběl tak pohyb bez míčku a napadání po jeho ztrátě. „Naštěstí v posledním duelu jsme zase začali hrát, nabízeli se pohybem a byli důrazní v soubojích. A i když jsme těsně prohráli, předvedená hra byla nejlepší za celý turnaj,“ uzavřela trenérka Hattricku.