Napsal 8. březen 2020 Tadeáš Mima v rubrice Reportáže

Chyběl kousíček: Lípa vrátila Hattricku porážku ze soboty

Série o udržení v superlize je po dvou zápasech vyrovnaná. Hattrick Brno nenavázal na sobotní výhru a druhé utkání v České Lípě dopadlo jeho porážkou. Severočeši však vyhráli pouze nejtěsnějším rozdílem.

Chyběl kousíček: Lípa vrátila Hattricku porážku ze soboty

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5 (3:2, 2:1, 1:2)

Jako by se trochu vyměnily role ze sobotního duelu. Florbalisté České Lípy měli lepší nástup a v úvodních minutách šli do vedení. Brňané sice odpověděli dvěma góly, jenže to bylo stále málo. Domácí tým si i přesto držel odstup o jednu branku a první třetinu uzavřel s náskokem 3:2.

Od druhé části zápasu se začala hra přiklánět na stranu Hattricku. Zlepšení se ukázalo hlavně na tom, že si hosté tvořili více šancí. Nicméně svěřenci trenéra Jiřího Stožického stále byli o malý kousek napřed a unikali soupeři ve skóre. Když se trefil českolipský Jaromír Ekl v závěru prostředního dějství, vedli Severočeši 5:3.

V závěrečné třetině dostal Hattrick rivala pod tlak po oddechovém čase, kdy se dvakrát střelecky prosadil díky Dominiku Dvořákovi a Filipu Horákovi. V součtu to však Brňanům nestačilo, protože ve třetí fázi dal gól i domácí Lukáš Mlejnek. A právě on rozhodl, že Česká Lípa zvítězila nejtěsnějším rozdílem 6:5. To znamená, že stav série je po úvodním víkendu play-down 1–1 na zápasy.

Další dvě utkání bojů o záchranu bude hostit Hattrick. V hale Maloměřice se bude hrát v sobotu 14. a v neděli 15. března.

Statistiky utkání

Branky: 6. Petr Novotný, 8. Jakub Jirsa, 9. Radek Krajcigr, 29. Radek Krajcigr, 38. Jaromír Ekl, 56. Lukáš Mlejnek - 7. Adam Hemerka, 11. Jakub Procházka, 34. Filip Horák, 53. Dominik Dvořák, 60. Filip Horák. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Diváků: 169.

Ohlasy trenérů

Jiří Stožický (Česká Lípa): „Dnes jsme odvrátili malý mečbol. Oproti včerejšku jsme přidali na pohybu a byli jsme důraznější v osobních soubojích. Nyní soupeř získal výhodu domácího prostředí na svoji stranu. Jak jsme čekali, budou rozhodovat maličkosti.“

Marek Fiala (Hattrick): „Na začátku nám soupeř utekl, protože byl aktivnější a pohyblivější. Od druhé třetiny jsme ale zlepšili pohyb a přímočarost směrem do branky. V úvod třetí části jsme sice nedostali protivníka pod tlak, ale po time-outu jsme zabrali. A viselo to na vlásku. Obecně po víkendu platí, že jsme odehráli vyrovnané zápasy, kde každý chvilku tahal pilku. Teď jedeme domů, přes týden se připravíme a uděláme vše, abychom byli lepší tým a získali dva body. Těšíme se na domácí publikum, které nás požene za úspěchem.“

Související utkání
6:5
(3:2, 2:1, 1:2)
Neděle 8. březen 2020, 18:00
SH Česká Lípa