Napsal 21. únor 2020 Tadeáš Mima v rubrice Preview

V základní části naposledy doma. Hattrick narazí na Liberec

Florbalisté Hattricku se připravují na předposlední kolo základní části superligy. V neděli odehrají závěrečný duel před vlastními fanoušky proti Liberci, ve kterém si chtějí vylepšit pozici před blížícím se play-down. Partnerem utkání bude organizace Haima pomáhající onkologicky nemocným dětem.

V základní části naposledy doma. Hattrick narazí na Liberec

Brno má za sebou neúspěšné dvojkolo, které se konalo minulý týden. Svěřenci trenéra Marka Fialy přišli o všechny body jak doma s Českou Lípou, tak venku na hřišti Black Angels. Kvůli tomu definitivně ztratili šanci na přímou záchranu z desátého či devátého místa a po základní části půjdou do play-down. Otázkou zůstává, z které pozice do bojů o udržení vstoupí. Momentálně je Hattrick třináctý s mankem pěti bodů na dvanáctou příčku.

Zato Liberec stále živí naději na účast v play-off. Severočeští hráči jsou devátí a od osmých Královských Vinohrad je dělí jediný bod. O to větší motivace pro hosty, aby Hattrick porazili. Minule se jim to však nepovedlo, když Brňanům podlehli 2:5.

Tým kouče Zdeňka Skružného vyšel z uplynulého dvojkola s polovičním úspěchem. Pardubické Sokoly sice Liberec přestřílel 10:3, ale na Tatran Střešovice nestačil. Naopak s ním o sedm gólů prohrál. Následující utkání se tak může nakonec přiklonit na kteroukoliv ze stran.

„Od Liberce čekám fyzický florbal plný osobních soubojů. Liberec stále bojuje o účast v play-off, a tak do zápasu určitě dá všechny síly. My naopak bojujeme o lepší pozici do play-down, takže ani my si nemůžeme dovolit zaváhání,“ řekl obránce Hattricku Lukáš Jalový.

Duel se uskuteční pod hlavičkou projektu „Tenhle zápas se neprohrává“, jenž pořádá Hattrick ve spolupráci s organizací Haima. Ta pomáhá dětským onkologickým pacientům a právě vyléčené děti doprovodí hráče ke slavnostnímu nástupu před startem utkání. Další informace jsme přinesli v tiskové zprávě.

Rozloučí se Hattrick s maloměřickou halou pro základní část vítězně? Zápas pětadvacátého kola Superligy florbalu začíná v neděli 23. února od 17 hodin. Vstupenky si můžete koupit ZDE.