Napsal 20. únor 2020 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Tomáš Brom je zpět v Hattricku! Jak prožil uplynulý půlrok?

Florbalisté Hattricku hlásí velký návrat. K sestavě A-týmu se po delší době připojil Tomáš Brom, který minulý víkend odehrál první zápasy za FBŠ od loňské baráže o superligu.

Tomáš Brom je zpět v Hattricku! Jak prožil uplynulý půlrok?

K Hattricku ses připojil až nyní, kdy končí základní část superligy. Jak jsi strávil uplynulý půlrok?
Nedávno jsem se vrátil z Německa zpět do Brna. V Německu jsem byl na šestiměsíční pracovní stáži v rámci svého doktorského studia.

Co ti stáž obecně dala za zkušenosti do života?
To je zajímavá otázka. Osobně vnímám jako velkou zkušenost hlavně práci v mezinárodním kolektivu, kde je možné se dorozumět pouze anglicky. Myslím si, že poznávaní cizí kultury a zvyklostí je výborný předpoklad pro osobní rozvoj. Člověk si tím také otevírá další pracovní příležitosti v cizině. Každému bych něco takového doporučoval absolvovat.

Mezitím jsi odehrál taky několik utkání za Ústí. Jak hodnotíš působení zpět v mateřském klubu?
Hodnotí se mi velmi těžko, jelikož jsem odehrál pouze čtyři zápasy. Hlavním důvodem, proč tak málo, bylo zranění kolena, které se táhlo už od konce baráže o superligu. Pozitivem pro mě byl fakt, že jsem měl možnost trénovat a hrát s hráči, které jsem před odchodem na vysokou školu do Brna trénoval ve starších žácích. Měl jsem radost, že si nechali poradit, i když už vyrostli do kvalitních hráčů.

Máš za sebou první letošní zápasy za Hattrick. Co říkáš na svůj výkon?
Je to velký skok, nastoupit do superligy z první ligy. Vše je rychlejší, tvrdší a hlavně organizovanější. Myslím si, že výkony nebyly ještě úplně ideální. Snažím se do toho co nejrychleji dostat a spoluhráči z lajny mi v tom hodně pomáhají.

Nyní vás čekají Liberec a Vítkovice. Co bude cílem proti těmto soupeřům před play-down?
Naším cílem je, jako v každém zápase, vyhrát. Vytvořit si co nejlepší startovní pozici a hlavně získat sebevědomí v mezihře i v zakončení. Také nyní v trénincích pilujeme určité obranné prvky, které bychom chtěli úspěšně přenést i do zápasů.