Napsal 19. únor 2020 Tadeáš Mima v rubrice Statistiky

Statistiky: stopadesátka pro Ondráčka, Nagy jako klíčový střelec

Co přinesla utkání Hattricku v posledních týdnech? Proměnily pořadí hráčů v historických tabulkách. Na zajímavé mety dosáhli Luděk Ondráček nebo Martin Nagy, další milníky potom čekají Davida Sládečka nebo Lukáše Jalového.

Statistiky: stopadesátka pro Ondráčka, Nagy jako klíčový střelec

Přestože Luděk Ondráček hraje teprve druhou sezónu za Hattrick, zapisuje se do historie klubu nepřehlédnutelným způsobem. V letošní základní části zůstává na čele ofenzivních statistik se 34 body a celkově jich v dresu FBŠ získal už 150. Tím se v dlouhodobém pořadí dotáhl na Lukáše Macálku a blíží se Tomáši Bromovi se 164 body.

Na dva jubilejní zápisy se připravuje David Sládeček, který v Hattricku dosud nasbíral 59 bodů a v superlize 89. Stačí mu tak jediný gól nebo asistence, aby se v obou statistikách dostal na kulatý zisk. Podobně je na tom v rámci nejvyšší soutěže i Lukáš Jalový, jehož dělí jediný bod od čtyřicítky (14+25).

Padesátibodovou hranici v dresu Hattricku překonal Martin Nagy. V uplynulém období, kdy za Brňany nastoupil proti Pardubicím a České Lípě, se dostal už na 51 bodů. Zároveň jde o klíčového střelce, který se letos trefil hned pětkrát v přesilovce – nejvíce z celého týmu. Přes třicet bodů v superlize potom proklouzl Jakub Procházka, jenž se aktuálně drží na hodnotě 31 za patnáct gólů a šestnáct asistencí.

Nejbližší možnost zapsat se do statistik Hattricku přijde 23. února. Právě tuto neděli Brňané přivítají na svém hřišti v Maloměřicích FBC Liberec v posledním domácím utkání základní části. Duel bude navíc speciální díky kampani „Tenhle zápas se neprohrává“, kterou Hattrick pořádá společně s organizací Haima. Více se dozvíte ZDE.