Napsal 17. únor 2020 Tadeáš Mima v rubrice Tiskové zprávy

Tenhle zápas se neprohrává

Florbalisté Hattricku Brno se zapojí do osvětové kampaně Tenhle zápas se neprohrává, která má ukázat, že většina dětí s onkologickým onemocněním se uzdravuje a vrací do běžného života. V maloměřické hale tak 23. února nastoupí od 17 hodin ke slavnostnímu nástupu i vyléčené děti a jejich kamarádi z rodičovské organizace Haima.

Tenhle zápas se neprohrává

Během slavnostního nástupu budou mít děti na hlavách žluté čepičky, které symbolizují naději a uzdravení. Tu darují hráčům Hattricku Brno, jako svým velkým kamarádům, kteří zápasí na hřišti podobně jako malí pacienti na nemocničních postýlkách. Florbalisté tak jdou příkladem veřejnosti a ukazují, že děti s onkologickým onemocněním potřebují kamarády a podporu.

Haimu také podporuje jeden z hráčů Hattricku Brno, Dominik Dvořák. „Když byly mému bráchovi tři roky, onemocněl akutní leukémií a ta situace byla těžká pro nás pro všechny. Ani já jsem nesměl mezi děti, abych nepřinesl domů infekci. Lidi kolem nevěděli, jak s námi mluvit a vyhýbali se nám. Jsem proto rád, že náš tým pomáhá v osvětě a ulehčuje tak život nemocným dětem i jejich rodinám. A mimochodem, můj brácha bude na zápase fandit v hledišti.“

„V současnosti jsme schopni vyléčit tři čtvrtiny dětí s onkologickým onemocněním. Prognóza vždy závisí na diagnóze, u některých typů nemocí se dostáváme až k 90 % vyléčených dětí. Jsme velmi vděčni, že čeští florbalisté jsou ochotni naše vyléčené děti a jejich zařazení zpět do života podpořit,“ uvádí za Haimu MUDr. Petr Smíšek z Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol

FBŠ Hattrick Brno je tradiční florbalový klub, který vznikl v roce 1999. Jeho A-tým hraje nejvyšší českou soutěž mužů a daří se mu také v mládežnických kategoriích. Družstva Hattricku pravidelně bojují o medaile na velkých turnajích a patří k nejlepším v celé republice.

HAIMA CZ, z.s., je nejdéle fungující organizace v ČR, která se zaměřuje na pomoc dětem s hematoonkologickým onemocněním. Sdružuje rodiče, odborníky i dobrovolníky pomáhající malým pacientům na cestě k uzdravení a při návratu do běžného života.