Napsal 12. únor 2020 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Jak to s Hattrickem dopadne? Hodně napoví následující dvojkolo

Sezóna dospěla do fáze, kdy se začíná lámat chleba. Do konce základní časti zbývá odehrát poslední čtyři zápasy, které rozhodnou o osudu Hattricku. Jestli se Brňané vyhnou bojům o udržení superligy, bude záviset i na nadcházejícím dvojkole proti České Lípě a Black Angels.

Jak to s Hattrickem dopadne? Hodně napoví následující dvojkolo

Hattricku nyní patří dvanácté místo tabulky se ztrátou čtyř bodů na desátou pozici. Právě ta by brněnskému týmu zaručila, že si nejvyšší soutěž zahraje i příští rok. Na play-off potom svěřencům kouče Marka Fialy chybí ještě o tři body více.

Brno nastoupí k prvnímu duelu po více jak dvou týdnech v pátek 14. února. Na domácí půdě přivítá od 20 hodin Českou Lípu a zápas pojme jako takzvaný Senior Match. Cílem Hattricku proto nebude pouze vyhrát za plný počet bodů, ale také představit florbal starším generacím. Všichni senioři budou mít vstup na utkání zcela zdarma.

A jak dopadl minulý vzájemný souboj s Českou Lípou? V listopadu si Hattrick odvezl ze severu Čech dva body za vítězství 8:7 po prodloužení, když rozhodl Martin Nagy. Právě českolipští florbalisté aktuálně drží desátou příčku, a pokud tým kolem kapitána Marka Fuchse uspěje, může se dostat těsně za něj.

Klíčové bude i druhé utkání víkendu v Praze. Brňané půjdou v bitvě nováčků na Black Angels, kteří jsou o jediný bod za FBŠ. Poslední společný duel zvládl Hattrick před kamerami ČT Sport výsledkem 7:3 a doufá, že svému rivalovi z loňského finále první ligy sebere další body.

Obránce Filip Horák očekává, že oba zápasy budou dost tvrdé. „Každý tým se chce vyhnout bojům o záchranu a víme, že tyto body rozhodnou o konečném pořadí v tabulce,“ uvedl. Mužstvo tak nic nepodceňuje a věnuje se pečlivé přípravě v tréninku. „Je dobré, že všichni v týmu věří, že můžeme oba soupeře porazit. A po dvojkole si připsat šest veledůležitých bodů,“ vyzdvihl Horák.

Jak si Hattrick nakonec povede? Domácí zápas s Českou Lípou se uskuteční v pátek 14. února od 20.00 v hale Maloměřice, druhé utkání pak hostí Black Angels v neděli 16. února se startem v 17 hodin.