Napsal 11. února 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 8.–9. února 2020

S nabitým víkendem se muselo popasovat hned devět mládežnických týmů Hattricku. Jakých výsledků dosáhly mladé naděje, se dozvíte v aktuálním souhrnu.

Mladé naděje Hattricku: 8.–9. února 2020

Junioři

Družstvo juniorů mělo o tomto víkendu pouze poloviční úspěšnost. V sobotu sice svěřenci Jana Niznera porazili konkurenta v boji o první místo skupiny východ Hradec Králové, nicméně o den později ztratili všechny body s Náchodem. O výsledcích juniorů se více dozvíte ZDE.

Starší žáci A

Hlavní tým starších žáků vstoupil do víkendového turnaje zápasem s Blanskem. A prvních osm minut měl hru pod kontrolou, když odskočil do vedení o tři góly. „Následně však Blansko začalo více pressovat a bylo aktivnější. S tímto způsobem hry jsme si neporadili, nezvládali jsme rychleji posílat míček od florbalky ani střílet z každé šance,“ zhodnotil trenér Pavel Kocourek. Místo toho starší žáci řešili akce příliš složitě.

Kouč ovšem i přes nedostatky považoval zápas za vyrovnaný. Hlavně byl rád, že hráči ukázali bojovný výkon. „Drobná nervozita se také projevila u mladších žáků, kteří si okusili v týmu premiéru. S příležitostí si ale hravě poradili a nebáli se předvést, co umí,“ podotkl Kocourek.

Turnaj pro Hattrick dále pokračoval duelem se Slováckem. „Utkání se postupně začalo přelévat spíše do osobních soubojů a hrou florbalkami. To mělo za následek, že se ze hry postupně vytrácel samotný florbal. Nebudu více toto téma rozvádět – vše, co bylo potřeba, jsme si s kluky po zápase vyříkali. Věřím, že si z toho vše potřebné odnesli,“ shrnul trenér Brňanů.

Co se týkalo výkonu Hattricku, bojovali starší žáci s kombinační hrou. Chyběl pohyb bez míčku a nabízení se pro přihrávky. „Opět nedostatek střelby a nedůraz u naší brány měl vliv na stav utkání. Jsem ale rád, že na konci se hráči kousli a do posledních minut vrátili florbalového ducha. Díky tomu jsme rychle srovnali skóre,“ doplnil Kocourek.

Starší žáci B

Druhý celek starších žáků se vydal ke dvěma utkáním do Letovic. Na úvod nastoupil proti domácím hráčům, kteří se představili v sedmi lidech. „Ze začátku jsme si vytvářeli šance, byli jsme aktivní v pohybu a postupně zjednodušovali hru,“ pochválil Kocourek. V poslední třetině však tyto aspekty ze hry Hattricku úplně vymizely a družstvo čelilo problémům v obraně.

Situaci chtěli Brňané zlepšit proti Znojmu, se kterým svedli herně vyrovnanou bitvu. „Celkově i přes negativní výsledek jsem s herním projevem spokojený. Nebáli jsme se chodit aktivně do soubojů a zkoušet si tvořit příležitosti,“ zmínil dojmy trenér. Podle něj Znojmo uspělo díky lepší produktivitě, kterou uplatňovalo z přečíslení v prostoru před brankou. „Přesto jsme odehráli kvalitní utkání, rozhodně se od něj můžeme odrazit do další práce,“ uzavřel.

Mladší žáci A

Do ostrých soubojů naskočili i mladší žáci, kteří před sebou měli tři duely. „Ve všech zápasech hodně nekonzistentní výkony. Pasáže, kdy jsme soupeře jasně přehrávali rychlostí, individuální kvalitou i klidem, jsme střídali se zbrklými ztrátami míčků a jejich odpalováním pryč. Také jsme se nechávali naivně přecházet v situacích jeden na jednoho,“ vyjmenoval trenér Marek Fiala.

Podle kouče se tým umí rychle rozhodovat, jenže často tak dělá na úkor správného řešení. „To je přirozené, ale musíme pracovat, aby se poměr úspěšných řešení k neúspěšným postupně zlepšoval,“ vysvětlil Fiala. S ohledem na počet šancí pak chybí větší klid a rozvaha v zakončení. „Někteří hráči přesto udělali za poslední dobu velký výkonnostní posun – například Míra Figrán nebo Lukin Lank. Skvěle zachytal elév Honza Pimek,“ dodal trenér.

Mladší žáci B

U mladších žáků B vyzdvihl trenér Kocourek viditelné zlepšení hráčů. „Začali jsme více chápat dění na hřišti, využívat i spoluhráče a nespoléhat pouze na individuální dovednosti. Díky těmto aspektům jsme první dvě utkání zvládli úspěšně,“ uvedl.

Podobně potom vypadalo i závěrečné střetnutí s Horní. „I když jsme se trochu báli soubojů, kluci bojovali a měli chuť hrát. Soupeř nás ovšem převálcoval i přesto, že hrál druhé utkání po sobě a byl v menším počtu. Pomohla mu dobrá fyzická vybavenost – právě to je jedna z věcí, jež nás stále velmi limituje,“ přiznal Kocourek.

Družstvo si ale určitě zaslouží pochvalu. „Kluci odehráli dobré zápasy, kde předvedli svoje maximum. To je naším cílem do další ligy opět posunout o úroveň výše,“ shrnul kouč.

Výběr elévů

Elévové se opět představili v turnaji kategorie mladších žáků. A výkony byly podle trenéra Lukáše Jalového jako na houpačce. „První zápas kluci předvedli parádní nasazení. Na všech byla vidět chuť hrát. Hýřili jsme pohybem, dávali pěkné nahrávky a nebáli se chodit jeden na jednoho,“ vystihl Jalový.

Druhé měření sil však ukázalo naprostý opak. „Gól hned v prvních vteřinách nás stál celý zápas. Kluci byli zbytečně nervózní a nedokázali se z toho dostat. Přílišný respekt, zbytečné odpalování míčků a strach hrát osobní souboje. To vše nás provázelo celé utkání, soupeř proto zaslouženě zvítězil,“ uznal trenér.

A třetí utkání bylo opět úplně jiné. Hattrick do něj vstoupil fantasticky a ujal se rychlého vedení o více branek. „Potom přišel výpadek, protivník se dostal zpátky do zápasu a překlopil skóre na svoji stranu. Naštěstí jsme se dokázali opět vrátit k naší hře a soupeře jsme zdolali,“ popisoval Jalový.

Přípravka

Všechny tři týmy přípravky odehrály své turnaje v hale Kounicova. „Týmy Red a Blue se se zápasy popasovaly dobře. U obou družstev byla snaha hrát s míčkem – ne jen odpalovat balónky na polovinu soupeře,“ ocenila trenérka Sabina Grycová. Někdy chyběla pouze přesnější muška při zakončení, ale i přesto padalo poměrně dost gólů. „Po ztrátě jsme se hned snažili získat míček zpět na naše hokejky, což se vcelku dařilo,“ poznamenala.

Výběr Kids nastoupil v sobotu k odpolednímu turnaji. Nicméně po první jasné výhře jako by přestal hrát. „Pořád jsme řešili, kdo s kým hraje a proč a podobné věci. To se projevilo na hře ve dvou dalších zápasech. S míčkem i bez míčku jsme se skoro nerozběhli, vše nám dlouho trvalo – zpracování míčku, střela na bránu či vracení se do obrany,“ nepotěšilo Grycovou. Hattrick byl jednoduše všude později než soupeř.

„Částečně se to zlepšilo v posledním duelu po rozmluvě s hráči, kdy jsme hráli více jako tým, navzájem se povzbuzovali a na hřišti se soustředili na výkon. Snad nakonec všichni pochopili, že je potřeba, aby ti zkušenější mladším pomáhali, poradili si mezi sebou a pomáhali si navzájem se zlepšovat,“ uzavřela trenérka přípravek.