Napsal 3. února 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Junioři zdemolovali Olomouc třinácti góly

Mladé naděje Hattricku se opět dotáhly na čelo svojí soutěže. Tým juniorů o víkendu doma rozdrtil Olomouc 13:2 a má stejně bodů jako Hradec Králové s Ostravou. Hned čtyřikrát se trefil Oliver Gold.

Junioři zdemolovali Olomouc třinácti góly

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBS Olomouc 13:2 (5:0, 6:0, 2:2)

Pro svěřence Jana Niznera bylo důležité, aby napravili minulou porážku 4:7 od FBC Ostrava. „Po nepodařeném předchozím kole samozřejmě zazněly určité instrukce k nasazení a tempu hry od samotného úvodu,“ řekl trenér družstva. Nizner navíc zdůraznil, že i když je Olomouc předposlední v tabulce, nepovažoval ji vzhledem k posledním vzájemným zápasům za absolutního outsidera.

Junioři měli proti soupeři z Hané skvělý začátek, díky kterému šli rychle do vedení. „Tvrdý a rychlý nástup do hry určil prakticky celý následný, poněkud jednoznačný průběh. Protivník byl odevzdaný od třetí minuty za stavu 3:0, přičemž jsme v žádném případě nebyli v nejsilnější možné sestavě,“ dále uvedl Nizner.

Celkově Hattrick rozdrtil Olomouc výsledkem 13:2. Nejvíce branek nastřílel Oliver Gold, který si připsal čtyři trefy a přidal jednu asistenci. V počtu bodů byl těsně za ním Šimon Hronek (2+2). Svoji převahu Brňané ještě umocnili tím, že dvakrát skórovali při vlastním oslabení.

„Když je možné, aby se šestigólovým přídělem prosadila naše třetí lajna se dvěma dorostenci na křídlech – kteří si osahávají juniorskou soutěž při prvním, respektive druhém utkání sezóny –, nemůžeme bohužel očekávat, že nás takový duel někam herně posune,“ konstatoval kouč.

Hattrick se díky vítězství dotáhl se 39 body na Hradec Králové a Ostravu, což jej opět řadí do přímého boje o čelo tabulky. O to důležitější bude nadcházející dvojkolo, kde se kromě Náchoda utkají brněnští junioři právě s královéhradeckým družstvem.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 1. Hronek (Pavlík), 2. Zouhar (Koumar), 3. Almásy (Kůra), 7. Gold (Zouhar), 17. Gold (Zouhar), 22. Hronek (Pavlík), 23. Tretina (Gold), 31. Almásy (Kůra), 32. Pavlík (Bednář), 35. Hájek (Hronek), 38. Bednář (Hronek), 52. Gold, 58. Gold (Tretina) – 45. Šebesta (Hanák), 50. Mikulecký (Trpišovský). Střely: 44–15. Vyloučení: 4–0. Využití: 1–0.

Foto článek: AC Sparta Praha florbal

Související utkání
13:2
(5:0, 6:0, 2:2)
Neděle 2. února 2020, 14:00
VUT CESA Brno 1