Napsal 29. ledna 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 25.–26. ledna 2020

Spoustu zápasů má za sebou po uplynulém víkendu mládež Hattricku Brno. K náročným duelům nastoupili dorostenci, starší žáci či družstva elévů. Komu se jak dařilo a co na výkony týmů říkali trenéři?

Mladé naděje Hattricku: 25.–26. ledna 2020

Junioři

Hattrick se v soutěži juniorů utkal s Ostravou o první místo tabulky. Zápas mu ale nevyšel podle představ a na domácím hřišti prohrál výsledkem 4:7. V dalším kole proti Olomouci tak musí Brňané pořádně zabrat, aby tuto ztrátu odčinili.

O víkendovém utkání juniorů jsme informovali už dříve ZDE.

Dorostenci A

Na dorostence čekal na úvod víkendu těžký soupeř, kterým bylo Znojmo. „Oproti minulému týdnu jsme zjednodušili rozehrávku a přechodovou fázi. Díky tomu jsme více drželi míček na útočné půlce,“ ocenil trenér Lukáš Paták. Ani jeden tým však neměl rozhodující převahu.

„Nakonec jsme bohužel nestihli vyrovnat a odešli jsme s nejtěsnější porážkou. To nás ovšem nemusí mrzet, protože náš sestup do druhého koše určil už minulý turnaj,“ konstatoval kouč družstva. Tentokrát naopak Hattrick předvedl po delší době dobrý výkon, na kterém může stavět do budoucna.

V dalším duelu Brňané poměřili síly s Orlickem-Třebovskem. A musel se obejít bez dvou klíčových hráčů. „Byli jsme zvědaví, jak na situaci hráči zareagují a kdo převezme jejich role,“ přiblížil Paták. V první třetině to ale bylo trápení. Protivník příliš nechyboval v obraně a soustředil se na brejky. „Nejvíce nám chyběl pohyb bez balónku a celková připravenost hrát. Od druhé části jsme se už koncentrovali a rostl náš výkon i skóre,“ vyzdvihl trenér. Tím si Hattrick došel pro zasloužené vítězství.

„Pokud jsem minule končil trochu pesimisticky, nyní musím všechny hráče za oba zápasy pochválit. Věřím, že tyto výkony vezmeme jako dobrý základ, který postupně vylepšíme a budeme nachystaní na závěrečné play-off,“ uzavřel Paták.

Starší žáci A

Ke dvěma střetnutím nastoupili také starší žáci. Jejich prvním rivalem se stali florbalisté Znojma, proti nimž Hattrick hrál dost bojovně. „I přes zataženou obranu soupeře jsme si vytvářeli šance a chodili na útočnou polovinu. Jenže jakmile se Znojmo dostalo ve druhé části do tempa, bylo víceméně k nezastavení,“ uznal trenér Pavel Kocourek. Problém byl i v tom, že Brňané nestačili fyzicky ani herně a ke každému souboji přistupovali velmi ležérně.

Ani v následujícím duelu se Zlínem nešla čekat žádná lehká práce. Hattrick si ale dal jasný cíl: jít do každého souboje s maximálním nasazením a udělat vše, aby hráč získal míček. „Až na drobný výpadek na začátku druhé třetiny jsme se soupeřem odehráli velmi pěkné utkání. Předváděli jsme důrazný a rychlý florbal,“ chválil Kocourek. O vyrovnanosti zápasu vypovídalo, že až do třetího dějství trval stav 0:1. Na konci byl však soupeř úspěšnější a ze skóre 2:3 odskočil na 2:6.

I přesto Kocourek děkuje celému týmu za jeden z nejlepších výkonů sezóny. „Doufám, že jsme si díky utkání se Zlínem uvědomili, že se dá hrát opravdu s každým. Záleží jen na našem přístupu,“ těšilo jej. Bojovnost a naplno odježděná střídání jsou toho důkazem. „Škoda gólů v závěru, které neodpovídaly vývoji hry. Zásadní je, aby kluci pokračovali v nastavené laťce na trénincích i v zápasech,“ dodal Kocourek.

Elévové A+B

Družstvo elévů odehrálo několik těžkých zápasů. Nakonec ale rozhodovaly situace v obraně, kdy Hattrick několikrát zaváhal a jeho soupeři chyby potrestali. „Cesta vede přes poctivou práci na trénincích. Jestli se tam bude hráčům dařit, určitě to bude vidět i na samotných výkonech,“ shrnul kouč týmu Vít Máček.

Na turnaji se představili také elévové pod vedením Lukáše Jalového. Podle něj však víkendový turnaj jeho svěřence příliš neprověřil. „Soupeři nepřijeli v nejlepších sestavách, naopak naše týmy byly téměř v plné síle,“ vysvětlil Jalový.

V prvních třech duelech si Brňané škodili špatným pohybem na hřišti. Zlepšení tak přišlo až při závěrečném utkání, ve kterém na sebe narazila družstva Hattricku. „Bohužel se nám nepodařilo poskládat dvě vyrovnané sestavy. Nicméně všichni hráči zlepšili pohyb a nakonec jsme viděli pěkné střetnutí. Za pochybení trenérů se omlouváme, do příště na tom zapracujeme,“ uznal Jalový.

Výběr přípravky

Na turnaji starší kategorie si Výběr přípravek počínal velmi dobře. A neprohrál ani jeden zápas. „Soupeři sice nepatřili mezi nejsilnější, ale pro nás každý zápas se staršími protivníky je o sbírání zkušeností. Každý vyhraný souboj a každá ubráněná akce se projeví větším sebevědomí v duelech s našimi vrstevníky. Nejlepší zápasy jsme odehráli proti holkám Bulldogs a Young Guns Troopers (také přípravka),“ hodnotila trenérka Sabina Grycová.

Proti buldočím dívkám Hattrick dokonce otáčel vývoj zápasů. Troopers potom oplatil porážku z Prague Floorball Cupu zkraje nového roku. „V zápasech jsme předváděli dobrý pohyb s míčkem i bez něj a pěkné akce, které vedly k přečíslení soupeře. Nejhorší zápas byl proti týmu Hattricku B, kdy jsme se přizpůsobili jeho pohybu a v zakončení bylo hodně nepřesností. Celkově ale za turnaj patří hráčům a hráčkám pochvala,“ ukončila trenérka.

Související utkání
2:6
(0:0, 0:1, 2:5)
Neděle 26. ledna 2020, 12:15
SH SportPoint Brno
Související utkání
0:12
(0:1, 0:4, 0:7)
Neděle 26. ledna 2020, 9:00
SH SportPoint Brno
Související utkání
13:3
(3:2, 4:1, 6:0)
Neděle 26. ledna 2020, 16:00
VUT CESA Brno 1
Související utkání
5:4
(1:1, 3:2, 1:1)
Neděle 26. ledna 2020, 11:30
VUT CESA Brno 1