Napsal 21. ledna 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 13.–19. ledna 2019

Hráči mládeže Hattricku měli o víkendu pěkně napilno. Kromě juniorů se do hry dostalo hned dalších sedm družstev, které se snažily podávat co nejlepší výkony. Jak se jim nakonec dařilo?

Mladé naděje Hattricku: 13.–19. ledna 2019

Junioři

Kategorii juniorů čekala dvě utkání na jihu Čech. Prvním z nich byl sobotní zápas v Českých Budějovicích, kde Hattrick ztratil všechny body. „Zasloužená prohra, kdy soupeř byl celé utkání ve všech činnostech lepší. Samozřejmě, mohl bych alibisticky vymýšlet několikero objektivních důvodů, proč tým nezahrál. Skutečnost je ale taková, že jde z velké části hlavně o moji chybu – nedonutil jsem hráče během svátků v dlouhém období bez soutěžního zápasu pořádně trénovat,“ uvedl trenér Jan Nizner.

„Něco mimo soutěž jsme sice hráli, ale nemělo to odpovídající úroveň, respektive nedonutil jsem hráče k nasazení. K tomu velký pocit neporazitelnosti, pokles formy z předvánočního období musel logicky následovat,“ pokračoval kouč juniorů. V neděli se potom tým výsledkově zvedl proti poslednímu Jindřichově Hradci. „Typický obrázek letošních změn ve struktuře soutěže. Po sobotě jsme potřebovali duel, v němž by bylo nutné skutečně zabrat, abychom poznali, jak na tom aktuálně tým opravdu je. To bohužel k nedělní výhře nebylo příliš nutné,“ konstatoval Nizner.

Další informace k víkendovému dvojkolu juniorů jsme už přinesli ZDE.

Dorostenci A

Hlavní tým dorostenců zahájil víkendový turnaj proti Gullivers. S nimi však držel tempo pouze v první polovině zápasu. „Soupeř nás předčil zejména v rychlosti a kvalitě rozhodování, z čehož vznikaly jeho šance. Naopak my jsme měli problém i s pasivní obranou protivníka a nevytvořili jsme si dostatečný počet příležitostí. A když už jsme je měli, nedokázali jsme je proměnit,“ popisoval trenér Lukáš Paták.

Úplně jiný duel čekal na Hattrick proti Bulldogs. „Hráli jsme více s balónkem než soupeř, ale zbytečně jsme si s ním hráli na naší půlce a neuměli jsme se dostat dopředu. Naopak jsme mu jej často odevzdali laxní nahrávkou,“ zmínil Paták. V pozdější fázi zápasu se dorostenci přece jen tlačili do více šancí, jenže opět doplatili na nízkou efektivitu střel.

„V obou zápasech jsme propadli ve schopnosti rozhodovat se. Trápila nás příliš individualistická hra, neefektivita na útočné půlce a nedůraz v obraně,“ mrzelo kouče družstva. Podle něj je potřeba se podívat realitě do tváře a začít opět pracovat tak, aby přišlo zlepšení. „Protože pokud neděláme věci se stoprocentním nasazením v tréninku, nikdy nemůžeme dělat věci naplno a správně ani v utkáních,“ uzavřel Paták.

Dorostenci B

Florbalisté dorostu B narazili na turnaji v Holešově na technicky i fyzicky slabší protivníky. „První třetinu s Holešovem jsme odehráli víceméně dobře, kontrovali jsme míček a tvořili si šance. Ovšem od druhé části soupeř hrál se zhuštěnou obranou a nebyli jsme schopni zareagovat,“ přiblížil vývoj duelu Pavel Kocourek. V závěrečném dějství zlepšil Hattrick přechod do útoku. „Místy jsme využívali volných prostor u mantinelů, ale ne v takové míře, abychom soupeře za jeho chyby dostatečně potrestali,“ mínil Kocourek.

Proti Kroměříži pak měl Hattrick celé utkání pod kontrolou a rival hlavně vyhazoval míčky. Brňané šli do vyššího náskoku a mohl zkoušet věci, ve kterých se potřebuje zlepšovat. „Zaměřili jsme se jak na rychlé posunutí míčku, tak na vyšší úspěšnost zakončení. I přes slabší soupeře děkuji týmu, že zápasy odehráli všichni na sto procent a přemýšleli nad hrou. Věřím, že hráči získali nové zkušenosti do dalších bitev i tréninků,“ dodal trenér.

Mladší žáci A

Vlažný start turnaje absolvovali mladší žáci A, což se projevilo remízou s Gullvers. „Bohužel ani druhý zápas proti Hodonínu jsme se nesoustředili na hru a dělali jsme spoustu individuálních chyb. Ty vedly k tomu, že soupeř odskočil do vedení,“ mrzelo trenéra Dominika Dvořáka. Až ve třetím duelu začalo družstvo více běhat a bojovat o každý míček, díky čemuž urvalo vítězství.

Mladší žáci B

Na mladší žáky B čekalo měření sil s Blanskem. „Nastoupili jsme ve velmi ospalém tempu. Chůzi po hřišti ještě doplnila pasivní hra a nízká bojovnost. Ve druhé pasáži jsme tyto aspekty o trochu zlepšili, což znamenalo lepší produktivitu,“ podotkl kouč Kocourek. Drobný výkonnostní vzestup si Hattrick přenesl do druhého utkání. „Ovšem i zde nás stále tížila pasivita a chyběla hra tělem. Soupeř měl plno šancí, které ale neproměnil, a naopak jsme vícekrát skórovali my,“ pověděl trenér mladších žáků B.

Závěrečný zápas s Troopers však byl podle Kocourka místy až zbytečně vyhrocený. I když hráčům přinesl nové zkušenosti. „Díky vyrovnanému výsledku a hře soupeře, který byl fyzicky zdatnější, se stalo utkání vypjatým a hráči se dostali do mnohem hlubší flow,“ upozornil lodivod celku. Projevily se také vlastnosti jednotlivců – jako například kdo zvládá tlak a umí se poprat s nepříznivým stavem. „Protější pól je propadnout negativním emocím, zahazování florbalek nebo hledání viny jinde než sám u sebe. Stále máme na čem pracovat,“ tušil Kocourek.

Výběr elévů

Úvod turnaje nevyšel Výběru elévů. „Nedrželi jsme se naší aktivní hry a soupeř měl díky tomu více šancí,“ řekl trenér Lukáš Jalový. Další střetnutí však byla o poznání lepší. „Přidali jsme na pohybu a bylo nás plné hřiště. Vytvářeli jsme si spoustu možností a drželi soupeře celý čas pod tlakem. Kluci přidali, i co se týče techniky. Naše hra byla mnohem přesnější a rychlejší,“ těšilo kouče. Kromě prvního zápasu tak Hattrick předváděl celkově dobré výkony. „Kluci zaslouží pochvalu za bojovný výkon, hlavně v dalších dvou utkáních,“ zhodnotil Jalový.

Přípravka

Turnaje na Lesné se zúčastnily dva týmy kategorie přípravky. „Obě družstva se prezentovala dobrým pohybem s míčkem i střelbou. Co bylo horší, byl pohyb hráčů bez balónku a někdy chyběl větší důraz v soubojích před oběma brankami,“ rozebrala trenérka Sabina Grycová.

„Jsem ráda, že se aktivně zapojovali i hráči, kteří dříve hru jen sledovali a míčku se téměř nedotkli. Na dětech byla vidět chuť hrát a snaha vyřešit podobné situace různými způsoby. Výborně se zapojili i kluci ze školního kroužku v Bystrci,“ pochválila na závěr Grycová.