Napsal 13. ledna 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Úspěch žáků a skvělý obrat dorostu. Hvězdy Hattricku hodnotí výběry

Hattrick měl výrazné zastoupení na turnajích v Ostravě a Brně, kde o víkendu hrály regionální výběry. Jak zní ohlasy Matěje Bednáře a Michala Malce, kteří pomohli k úspěchu svých družstev?

Úspěch žáků a skvělý obrat dorostu. Hvězdy Hattricku hodnotí výběry

Jihomoravští dorostenci si v Ostravě došli pro pátou příčku ze šestnácti týmů. I přes pěkné umístění ale cítí zklamání – nebýt jediné porážky ve čtvrtfinále, mohli hrát o medaile. „Je to velká škoda. Během turnaje jsme si vytvořili roli jednoho z favoritů, což jsme potvrdili i v následných bojích o páté místo,“ zhodnotila opora výběru Matěj Bednář.

Neúspěch proti Královéhradeckému kraji způsobily podle Bednáře dva aspekty. „Bohužel jsme udělali moc chyb v obraně a v útoku nám chyběla trocha štěstí,“ popisoval. Na turnaji si brněnský tahoun připsal pět gólů a dvě asistence, které potvrdily jeho dobré výkony. „Zápasy mi docela sedly. Všechny týmy se snažily o ofenzivní florbal a hrálo se nahoru-dolů, což mi vždy vyhovuje více než dobývání obrany soupeře,“ vysvětloval.

Hodně mu pomohly také známé tváře v sestavě. Bednář se mohl v lajně spolehnout na spoluhráče z Hattricku, se kterými si florbalové rozumí. Dalšími členy klubu na soupisce byli Šimon Hronek, Jiří Hájek, Matyáš Kůra a Lukáš Suk.

Za nejpovedenější utkání výběru zvolil duel o pátou pozici s Prahou. Ta nápodobně patřila k favoritům na zlato, nicméně stejně jako Jihomoravané pohořela na čtvrtfinále. „Byl to asi nejtěžší zápas, který jsme kdy ve výběrech hráli. Ale odjezdili jsme to a s trochou štěstí, které chybělo proti Hradci, jsme otočili z 1:2 na 4:3,“ vyzdvihl Bednář poslední vítězství týmu.

A co dal Bednářovi turnaj nového do další práce? „Hlavně to, že ve florbale čím dál více záleží na taktice a nestačí mít jen jeden plán, který buď vyjde, nebo ne. Pak jsem samozřejmě získal i zkušenosti po herní stránce,“ podotkl.

Starší žáci si v Brně vedli výsledkově o něco lépe než dorostenci. Ve vyřazovací fázi prohráli až ve finále, kde nestačili na suverénní Moravskoslezský kraj. „Za druhé místo jsem velmi rád. Je to velký úspěch, který jsem ani moc nečekal,“ řekl hráč Hattricku a člen turnajového all-star týmu Michal Malec. Společně s ním za Jihomoravany nastoupil i další zástupce FBŠ Jáchym Eliáš.

Důležité bylo, že se ve výběru dobře sehráli reprezentanti různých klubů a společně jim to klapalo. „Parta a atmosféra byly super. Všichni jsme spolu vycházeli skvěle, což vedlo až k medaili,“ těšilo Malce.

Právě jeho nasazení nešlo na turnaji přehlédnout, protože si celkově připsal tři asistence a senzačními výkony se zařadil mezi hvězdy víkendu. „Se svojí hrou jsem byl po turnaji spokojený. Ale vůbec jsem nečekal, že bych se mohl dostat do all-star týmu. Jsem opravdu rád a je to obrovský úspěch,“ dodal Malec.

Jediná škoda, že nevyšlo finále se zlatým koncem. „Myslím si, že jsme na Moravskoslezský kraj mělo. Jenže rozhodl asi náš nedůraz před vlastní brankou a na rozdíl od soupeře jsme neproměňovali tolik šancí,“ uzavřel Malec ohlédnutí za závěrem akce.