Napsal 12. ledna 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Finále a páté místo! Hattrick vynikal na regionálních výběrech

Tento víkend patřil mládeži – v Brně a Ostravě se konaly turnaje regionálních výběrů starších žáků a dorostenců. Žákovský tým měl na soupisce také dva hráče Hattricku, se kterými dokráčel až do finále. Jihomoravští dorostenci včetně pěti hráčů FBŠ vybojovali v konkurenci šestnácti družstev páté místo.

Finále a páté místo! Hattrick vynikal na regionálních výběrech

Výběr starších žáků s Michalem Malcem a Jáchymem Eliášem začal ve skupině proti Moravskoslezskému kraji. Úvodní zápas ale domácím výsledkově nevyšel a soupeř vyhrál 9:4. Jihomoravané tak napravili situaci v následujícím utkání proti jižním Čechám, které zdolali 4:2. Poloviční úspěšnost stačila na druhou příčku skupiny, což znamenalo čtvrtfinále s Vysočinou.

Do vyřazovací části vstoupil Jihomoravský kraj velmi přesvědčivě a Vysočinu rozdrtil pohodlným skóre 14:1. Asistencí o sobě dal vědět i zástupce Hattricku Malec. A ještě více byl vidět v semifinále, kde Jihomoravané díky skvělému obratu ve třetí třetině vyřadili Zlínský kraj 6:4. Malec asistoval u dvou vyrovnávacích gólů a dostal cenu pro nejlepšího hráče duelu. „V semifinále se nám dařilo a jasně jsme předvedli, že jsme byli kvalitnější než soupeř,“ měl radost.

Malce potěšilo také individuální ocenění. „Finále bude těžký zápas a musíme do něj vstoupit mnohem lépe než do semifinále,“ odhadoval. Odveta s Moravskoslezským krajem v boji o zlato však odstartovala dvěma inkasovanými brankami a Jihomoravané museli obracet. To se jim podařilo, jenže potom o náskok přišli. Moravskoslezský region proto vyhrál 8:5 a domácí výběr získal stříbro. Ani druhé místo však nebylo překážkou tomu, aby se Malec dostal až do all-star sestavy turnaje. Senzační úspěch pro mladou naději Hattricku.

Dorostenci se představili v Ostravě, kde odehráli základní skupinu ve fantastické formě. Postupně porazili Pardubický (4:1), Olomoucký (5:2) a Jihočeský kraj (7:2), což jim zajistilo místo ve čtvrtfinále. První vyřazovací duel ale skončil zklamáním – Jihomoravané podlehli 1:2 Královéhradeckému kraji, když všechny góly padly už v první třetině. Nešťastná prohra tak nasměrovala jihomoravský tým do bojů o umístění.

A v nich družstvo už bylo bezchybné. Poradilo si s Ústeckým krajem 3:1 a přetlačilo také tradičně silný výběr Prahy 4:3. V konečném součtu to znamenalo, že Jihomoravský kraj obsadil pátou příčku. „Je kruté prohrát jednou na turnaji a skončit mimo medailová umístění. To ke sportu prostě patří,“ zhodnotil trenér výběru Roman Janda.

K úspěchu by Jihomoravané ale nedošli, kdyby v týmu nebyly opory Hattricku. Hned sedm bodů si za celý turnaj připsali Matěj Bednář (5+2) se Šimonem Hronkem (4+3), které doplnili tříbodoví Jiří Hájek (1+2) a Matyáš Kůra (0+3). Kromě těchto jmen reprezentoval klub v regionálním výběru Lukáš Suk.

Kompletní shrnutí turnajů regionálních výběrů najdete na oficiálních stránkách Českého florbalu ZDE.