Napsal 9. leden 2020 Tadeáš Mima v rubrice Statistiky

Statistiky: Ondráček jede jako stroj, ke stovce míří Hronek

Co se změnilo ve statistikách Hattricku po prvním utkání roku 2020? K jubilejním startům se přiblížili Hronek, Kůra nebo Horák. Vedle nich opět potvrdil skvělou formu Ondráček díky svojí dlouhatánské sérii bodů.

Statistiky: Ondráček jede jako stroj, ke stovce míří Hronek

Luděk Ondráček bodoval v každém z uplynulých deseti utkání superligy. Minulý týden proti Bohemians se navíc blýskl fantastickým příspěvkem v podobě dvou gólů a stejného počtu asistencí. Ani to však Hattricku k vítězství nestačilo, když v Praze prohrál 9:13.

Nejzkušenější hráč Brna navíc může v následujícím kole proti Střešovicím zakulatit také další statistiky. V nejvyšší soutěži Ondráček dosud nasbíral 379 bodů během 319 zápasů.

Na devadesátý start v superlize se chystá Filip Horák, který letos zatím dal tři branky a doplnil je dvěma nahrávkami. Stejný počet zápasů – ale pro změnu v dresu Hattricku – si brzy připíše Matěj Hronek. Oběma hráčům chybí jediný duel, aby dosáhli právě této hranice.

Hronek se zároveň blíží stovce bodů v historických tabulkách klubu, kde mu k tomuto cíli aktuálně schází šest zápisů.

Sedmdesáté utkání za Hattrick absolvuje Jonáš Kůra. Jedna z mladých opor působí v dospělém týmu od sezóny 2017/18 a premiérovým ročníkem v superlize zatím prochází s bilancí bodů 1+4. Blízko padesáti bodům v dresu Hattricku potom jsou Martin Nagy (34 + 13 = 47) a David Medek (10 + 36 = 46).

Další příležitost zapsat se do statistik mužstva bude v neděli 19. ledna. Do haly v Maloměřicích přicestuje Tatran Střešovice, proti němuž budou chtít svěřenci Marka Fialy odčinit předchozí porážku.