Napsal 7. ledna 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Jednou dole, jednou nahoře: mládež sbírala zkušenosti v Praze

Hattrick hrál o uplynulém víkendu na již tradičním turnaji. Mladé naděje klubu si zpestřily začátek roku 2020 na Prague Floorball Cupu, kde se jim dařilo se střídavými úspěchy.

Jednou dole, jednou nahoře: mládež sbírala zkušenosti v Praze

Nejstarší tým Hattricku se představil v kategorii B03. Základní skupina mu ale výsledkově nesedla, když třikrát prohrál a jeho nejlepším utkáním byla remíza 3:3 s Říčany. V následném B-pavouku play-off potom Hattrick vyřadil Black Angels 3:0, jenže ve čtvrtfinále mu ukončili cestu turnajem Gepardi Brno.

Úspěšněji zvládlo základní skupinu družstvo B05, které získalo šest bodů ze tří zápasů. Vítězství si připsalo nad Dačicemi a Snipers Bratislava. Ve vyrovnané tabulce se tak starší žáci posunuli do čela a postoupili do „áčkové“ vyřazovací části. Tam je však čekali Black Angels W, kteří Hattrick ve vyrovnané bitvě přetlačili 3:1.

Do pavouka B v kategorii B07 se dostal tým FBŠ potom, co ve skupině zdolal pouze lotyšské FS Masters 7:4. Ve zbývajících duelech proti Mladé Boleslavi a Spartě Praha přišly porážky a Hattrick se připravoval na zápas play-off s Lovosicemi. V něm se skóre 2:1 nakonec přiklonilo na stranu soupeře, a tak se i mladší žáci rozloučili s Prague Floorball Cupem prohrou.

Stejně bodů jako Boleslav zaznamenali v první fázi turnaje elévové. Družstvo Hattricku B09 remizovalo 2:2 s Wizards, načež porazilo také Chrudim 6:2 a Písek 4:1. Mladé naděje s přehledem zvládly i úvodní kolo play-off proti Plzni, kterou přestříleli o pět gólů. Ve čtvrtfinále proti výběru Troopers_Gepardi ale další výhra nenásledovala – rival si s Hattrickem poradil 8:5.

Suverénní výsledky měli po svém prvním dnu hráči přípravky – Tachovu dali sedmnáct branek, Chodovu devět a Chrudimi čtrnáct. Sobotu pak uzavřela výhra 8:5 nad Olomoucí a zdálo se, že by Hattrick mohl podobně hrát i v navazující části turnaje. Tam ale nebodoval ani jednou, když ztratil s Black Angels, Boleslaví i Troopers.

Hattrick tak na letošním Prague Floorball Cupu na vysněné medaile nakonec nedosáhl. Všichni hráči i trenéři však bojovali do posledního dechu a nabrali cenné zkušenosti do nadcházející fáze sezóny.