Napsal 17. prosince 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 14.–15. prosince 2019

Je za námi další kolo mládežnických soutěží. Do hry naskočili dorostenci a mladší žáci, kromě nich nechyběl ani Výběr elévů.

Mladé naděje Hattricku: 14.–15. prosince 2019

Dorostenci A

Hlavní tým dorostenců nastoupil o víkendu proti Jihlavě. A podle trenéra Lukáše Patáka šlo o nejhorší výkon sezóny. „Chyběl nám hlavně pohyb bez míčku a ochota udělat krok navíc, abychom jej získali,“ zmínil. Hattrick však i přesto díky individuální kvalitě zvítězil 7:4.

Druhý duel potom absolvovali hráči s Jindřichovým Hradcem. „Zlepšili jsme hru, ale v první třetině nás trápila zatažená obrana soupeře,“ upozornil Paták. Situace nabrala spád až v prostředním dějství, kdy se Brňané dostávali úspěšněji dopředu a zvyšovali skóre.

„V obou zápasech, respektive ve všech čtyřech ve druhém koši v součtu s minulým turnajem, jsme vyhráli zejména individuální kvalitou. To nám nemůže stačit, pokud cílíme na špičku prvního koše,“ poznamenal trenér Hattricku. Družstvo si musí uvědomit, že je potřeba přenášet si věci z tréninku do zápasů, aby porážel ty nejlepší protivníky.

Dorostenci B

Oba zápasy dorostenců B měly hodně společného. „Neprezentovali jsme se naoko špatnou hrou, jenže byla neefektivní a laxní v klíčových prostorách,“ mrzelo Patáka. Podle něj si Hattrick vytváří slušný počet šancí, ale kvůli vlastní lenosti je nevyužívá. Chyběly i dorážky po vyražených střelách.

„Na obranné půlce se poté snažíme bránit ‚na dlouhou hokejku‘ a na našem brankovišti schází důraz. Proto dostáváme jednoduché góly,“ rozebral Paták. Zároveň se opakují i některé nešvary, jež řeší také dorostenci A. „Musím zopakovat, že jak přistupujeme k činnostem na tréninku – a to platí pro starší žáky i dorost – tak je potom ukazujeme na zápasech. Tento přístup musíme zlepšit, pokud chceme zase pravidelně vyhrávat,“ dodal kouč.

Mladší žáci A

Mladší žáci na posledním letošním turnaji nepotkali ty nejsilnější soupeře, ale i přesto byla utkání se Židenicemi a Dragons zajímavá. „Proti Židenicím jsme se během první půlky nedostávali do střeleckých situací a většinu akcí jsme končili v rozích. Ve druhém poločasu jsme začali hrát jednodušeji a rychlými nahrávkami jsme se dostávali před bránu soupeře do zakončení,“ uvedla trenérka Sabina Grycová. To se projevilo také na celkovém skóre.

Ve druhém střetnutí čekali pohybliví Dragons, kteří navíc zblokovali spoustu brněnských střel. „Snažili jsme se o rychlý pohyb s míčkem, ale obráceně jsme někdy zapsali a nechávali chodit rivala do přečíslení,“ osvětlila Grycová. Zápas zhodnotila jako lepší i proto, že Hattrick nasadil lepší tempo než proti Židenicím. Díky tomu zvítězil a šel na závěrečný boj se Znojmem B, který dopadl jednoznačně. „Kluci si vyzkoušeli různé posty a hra byla víceméně na jednu bránu,“ uzavřela trenérka.

Výběr elévů

V dalším turnaji mladších žáků čekali na Výběr elévů opět velice silní soupeři. „Do úvodního zápasu proti Gullivers jsme vstoupili vcelku dobře a nebojácně. Téměř celé utkání jsme hráli aktivně,“ sdělil trenér Lukáš Jalový. Soupeř však svojí kvalitou Hattrick nakonec předčil. Přesto si myslím, že náš výkon byl dobrý. Druhý duel ovšem už takový nebyl. Od začátku byl na klucích vidět přílišný respekt ze soupeře a vůbec jsme se nedostávali k tomu, co chceme hrát,“ podotkl Jalový.

Také poslední zápas proti Gepardům měl zase odlišný průběh. „Troufám si říct, že šlo o jedno z nejlepších utkání tohoto ročníku. Kluci po celý zápas skvěle běhali, a co je důležité, běhali všichni – a ne pouze hráč s míčkem. Soupeře jsme tím dostávali pod tlak a vytvářeli si šance,“ shrnul kouč elévů.

Podle něj si tak Hattrick zaslouží za poslední turnaj roku velkou pochvalu. „Věřím, že v novém kalendářním roce začneme úplně stejně a budeme se dále zlepšovat,“ dokončil hodnocení Jalový.