Napsal 16. prosince 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Devět výher v řadě! Junioři bodovali v Olomouci

Další vítězství si připisují junioři Hattricku. Stoprocentně si počínali už podeváté za sebou, když tentokrát uspěli na hřišti Olomouce 8:3. Vedou tak celou soutěž o tři body před týmy Hradce Králové a Ostravy, které dělí pouze skóre.

Devět výher v řadě! Junioři bodovali v Olomouci

FBS Olomouc – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:8 (1:3, 2:3, 0:2)

Kvůli různým okolnostem vyrazili junioři do Olomouce s užším kádrem, než je obvyklé. „To mělo pozitivní vliv, protože jsme si vytvořili v úvodu zápasu vysoké tempo. Škoda zaváhání v obraně těsně před koncem první části, kdy soupeři vstřelená branka na chvíli vrátila určitou sebedůvěru,“ přemítal kouč družstva Jan Nizner.

Po dvaceti minutách však trvalo vedení Hattricku 3:1. „V kontrastu s komentářem trenéra Olomouce, jsme podle mě byli celý zápas lepší prakticky ve všech činnostech. Jsem spokojený, především co se týká útočných činností. Tam kluci s vyhranými zápasy získávají solidní sebevědomí a jistotu v gólových situacích,“ vyzdvihl Nizner. Na druhou stranu ale přiznal, že kvůli ostřejší hře Olomouce, dohrávání a drobným provokacím se ukázaly rezervy v kázní a sebekontrole týmu.

„Zbytečné vyloučení někdy kolem poloviny zápasu za stavu 1:5 mělo za následek obdrženou branku v oslabení, kterou jsme opět soupeři hloupě pomohli na chvíli zpět do hry. Tuto položku musíme do jara zlepšit, neboť je ve florbalu běžnou součástí taktiky zaostávajícího týmu a muže mít vliv na výsledek těsných utkání,“ upozornil trenér Brna.

Hattrick přesto zvítězil o pět gólů a udržel se na čele východní skupiny soutěže. Jeho největšími protivníky v tuto chvíli jsou Hradec Králové a FBC Ostrava s odstupem tří bodů. Niznerovi svěřenci uspěli už podeváté v řadě, přičemž bilanci mohou zakulatit už v sobotu 21. prosince doma proti Otrokovicím.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 19. Jindřich Bernard, 28. Jindřich Bernard, 38. Tomáš Hanák – 2. Adam Hudeček, 13. Jakub Beneš, 16. Adam Hudeček, 24. Jan Almásy, 25. Ondřej Pavlík, 39. Martin Umlášek, 55. Šimon Hronek, 58. Ondřej Pavlík. Střely: 23–30. Vyloučení: 5–6. Využití: 1–1. Diváků: 44.

Související utkání
3:8
(1:3, 2:3, 0:2)
Sobota 14. prosince 2019, 18:00
SH Čajkaréna Olomouc