Napsal 10. prosince 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 7.–8. prosince 2019

Další nabitý víkend mají za sebou mládežnické týmy Hattricku. V soutěžních zápasech nechyběla družstva starších žáků, do boje potom nastoupili také mladší žáci a elévové.

Mladé naděje Hattricku: 7.–8. prosince 2019

Starší žáci A

Úvodní zápas odehráli starší žáci Hattricku proti silnému rivalovi, kterými byli Gullivers. „Výborně organizovaný a takticky připravený soupeř na nás nastoupil ve velkém stylu. Už v první části získal rozhodující náskok,“ zmínil trenér Zdeněk Mlčoušek. Jako kladnou stránku však viděl, že ve zbytku utkání se tým s protivníkem popasoval už mnohem úspěšněji. Obraz hry i skóre tak byly v dalších dvou třetinách poměrně vyrovnané.

„Velmi pozitivní je toto zjištění vzhledem k tomu, že naším primárním cílem je výchova hráčů. Tedy takových sportovců, kteří zvládají nejen technické a taktické prvky hry, ale současně vlastní hře rozumí. A tím chápou její zákonitosti i smysl,“ pověděl Mlčoušek. Jako zpětnou vazbu pro trenéry vidí v tom, že hráči umí poměrně samostatně číst hru soupeře, reagují na ni a navzdory nepříznivému vývoji se s ní vyrovnávají.

„To je velký posun naší hry proti rivalovi, jehož primární zaměření je plnění taktických pokynů – a tedy výsledek utkání. Přináší to další předpoklady rozvoje herních schopností našich hráčů a jejich samostatného rozhodování na hřišti. Hlavním cílem zápasu je něco se naučit či ukázat, co jsme se naučili. A v tomto duelu se to dařilo vrchovatě,“ doplnil Mlčoušek.

Druhé utkání absolvoval Hattrick proti Židenicím, které se také soustředily především na taktické úkoly. „Soupeř vycházel ze zabezpečené obrany a snažil se o rychlé protiútoky. Zejména vlivem horších individuálních dovedností ale nedokázal ve větší míře proměňovat své šance,“ pokračoval Mlčoušek. Po slibném úvodu se hra Hattricku poněkud zpomalila a v polovině duelu už bylo skóre vyrovnané.

„Poté, co jsme opět zrychlili, jsme získávali více míčků při bránění a současně jsme si vytvářeli více a více šancí,“ poznamenal kouč. Židenice se ve druhé polovině zápasu trefily pouze při přesilovce. „Utkání ukázala dobrou schopnost hráčů samostatně se adaptovat na různý styl hry protivníka. A také na plnění různých úkolů. Ty hráči dostávají hlavně proto, aby se rozvíjeli, přičemž hráčům často měníme posty i během duelu,“ představil Mlčoušek.

Starší žáci B

Na starší žáky B čekaly jako první soupeř Husovice. „Potkali jsme se s nepříliš zkušeným protivníkem, který úplně neprověřil naše kvality. Proto jsme se zaměřovali na různé aspekty hry, které jsme si chtěli vyzkoušet a zdokonalit – zejména formou úkolů,“ komentoval trenér Pavel Kocourek.

Následující utkání však bylo diametrálně odlišné. „Nastoupili jsme k atraktivnímu souboji s Aligators. Velmi vyrovnaný zápas, který si držel nadstandardní tempo,“ sdělil Kocourek. Hattrick se ale v určitých pasážích zalekl soupeře a zbytečně inkasoval pár gólů. „Velmi si cením přístupu hráčů. Plně se soustředili, a dokonce uplatnili některé ozkoušené věci z prvního duelu. Nechybělo nasazení ani týmová hra,“ těšilo trenéra.

Opět ale zůstávají také věci ke zlepšení. Někteří hráči například musí zapracovat na svém sebevědomí při nástupu na hřiště. „Každopádně toto jsou přesně zápasy, jaké chceme z velké části hrát. A s takovými soupeři jsme schopni posouvat naše dovednosti nahoru,“ zhodnotil Kocourek.

Mladší žáci B

Výběr mladších žáků se vydal na další turnaj pod vedením trenéra Dominika Dvořáka. „Kluky bych rád pochválil, že i v tak malém počtu odehráli celkem slušné tři zápasy,“ vyzdvihl výkon týmu. Hrát v počtu 7+1 však bylo po fyzické stránce velmi těžké. Obzvláště, když v prvním duelu čekali jako soupeř Gullivers. „Odehráli jsme vyrovnaný duel, který nás pokazilo až vyloučení na samém konci,“ mrzelo Dvořáka.

Ve druhém zápase pak Hattrick nastoupil proti Dubňanům. „Protivník nás přehrával dobrým pohybem a koncovkou,“ popsal Dvořák. V posledním měření sil už byla znám únava z předchozích utkání, což se projevilo také na výsledku.

Elévové A

Uplynulý turnaj elévů A byl ve znamení nemocí, což znamenalo nízký počet hráčů. „Kluci se dokonce museli střídat i v bráně, jelikož brankář byl nemocný. Každopádně turnaj se nám celkově příliš  nepovedl. Ve všech zápasech nám chyběla potřebná bojovnost a nasazení,“ vystihl trenér Lukáš Jalový. Často se stávalo, že hrál pouze hráč s míčkem a ostatní se jen dívali.

„Takhle se určitě prezentovat nechceme a musíme toto činnost hodně zlepšit. I přesto byla všechna utkání poměrně vyrovnaná a napínavá až do konce. Na svoji stranu jsme dokázali překlopit pouze první. Nicméně je důležité umět i prohrávat a ocenit soupeřovu kvalitu. Věřím, že do nového roku vstoupíme o poznání lépe,“ uzavřel Jalový.

Elévové B

Výkon elévů B hodnotil kouč Jakub Maleček. „Kromě úvodních pěti minut prvního zápasu, do kterého jsme jako už tradičně vstoupili ospale, se nám turnaj povedl,“ uvažoval. Kromě tohoto krátkého výpadku Hattrick všechny soupeře výsledkově přehrál. „Chtěl bych kluky pochválit, odehráli jeden z nejlepších turnajů v sezóně,“ dodal Maleček.

Elévové Kids

S kategorií elévové KIds se vydal do ostrého boje jako trenér Vít Máček. Podle něj hráli kluci naplno a snažili. „Bohužel častokrát zapomínali na obranu a soupeři chodili sami na našeho gólmana. Kvůli tomu jsme dostali několik gólů,“ vysvětloval kouč.

V určitých chvílích ale družstvo předvádělo mnohem lepší výkon. Díky nim dali několik hezkých branek a ukázali hezké akce. „Pokud hráči budou poctivě pracovat na tréninku, zlepšení se určitě projeví i v jejich hře,“ podotkl Máček.

Výběr přípravky

Poslední turnaj v tomto kalendářním roce se přípravce ve vyšší kategorii vydařil. „Hráli jsme aktivně, po ztrátě míčku jsme soupeře napadali a často jsme si takto vytvářeli gólové šance,“ uvedla trenérka Sabina Grycová. Hráči se nebáli v soubojích, i když to někdy hodně bolelo. „Občas nám chyběl rychlejší návrat do obrany. Celkově však dobře odehraný turnaj,“ pochválila trenérka.