Napsal 10. prosince 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Speciální turnaj pro děti ze základních škol

Hattrick uspořádal další turnaj pro děti z kroužků na základních školách. Tentokrát šlo o věkovou kategorii 4.–5. třída, která navázala na předchozí turnaj mladších hráčů. A akce rozhodně splnila svůj účel a všichni se skvěle bavili.

Speciální turnaj pro děti ze základních škol

Klub dětem ukázal, jaké to je nastoupit k ostrým utkáním a rodičům blíže předvedl, jak Hattrick pracuje s mládeží. „Turnaje se zúčastnilo patnáct dětí ze tří škol. Ty byly rozděleny do tří týmů, jež se utkaly každý s každým systémem 3x10 minut hrubého času,“ popsal systém hry trenér Lukáš Paták.

Každé mužstvo dostalo přiděleného trenéra a hráči se střídali na jednotlivých postech. „Mezi utkáními se konaly dovednostní soutěže. V první přestávce to byly slalomy na čas a ve druhé střelba na cíl – plachtu,“ sdělil Paták.

Do konce školního roku se plánují ještě dva podobné turnaje. „Hlavně však budou pokračovat pravidelné kroužky. Doufám, že tento turnaj bude všem zúčastněným motivací do dalšího snažení,“ řekl kouč. Současně je Paták rád, jak akce dopadla. „Stejně jako po minulém turnaji jsem rád, že se i v období nemocí sešel pěkný počet dětí. Všichni si událost užili a odcházeli s úsměvem na tvářích,“ vyzdvihl.

Turnaj tak děti zaujal a snad se zúčastní i příště. „Také doufám, že si vášeň přenesou také do tréninků a budou se nadále bavit florbalem,“ vysvětlil Paták. Důležitou roli ale sehráli i rodiče. „Na závěr musím poděkovat všem rodičům, kteří s námi strávili odpoledne a neúnavně fandili,“ těšilo jej.

O své hodnocení se pak podělil ještě druhý organizátor Lukáš Jalový. „Věřím, že akce všechny zúčastněné bavila a že příště se sejdeme ve větším počtu. Další turnaj nás čeká v únoru a potom před koncem školního roku,“ uzavřel Jalový. Hattrick tak dětem určitě přinese ještě spoustu neopakovatelných zážitků.