Napsal 3. prosince 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 30. 11. a 1. 12. 2019

Další kolo mládežnických soutěží se uskutečnilo na přelomu listopadu a prosince. Své zápasy odehrály oba týmy dorostenců i kompletní kategorie přípravky. Zároveň však na hřišti nechyběli ani mladší žáci.

Mladé naděje Hattricku: 30. 11. a 1. 12. 2019

Dorostenci A

Dorostenci A poměřili o víkendu síly s Třebíčí. V první polovině utkání předváděl Hattrick dobrý běhavý florbal s rychlými útoky. „Do hry se zapojovalo všech pět hráčů a nechyběla ani častá střelba s touhou dávat branky,“ sdělil kouč Pavel Brückner. Brňané navíc dobře narušovali rozehrávku soupeře a téměř k ničemu jej nepouštěl. Ve druhé části ale soustředěnost Hattricku opadávala. „Předržovali jsme míček a chybělo nám důslednější napadání i návraty do obrany,“ vyčetl Brückner. Třebíč tak dala několik snadných gólů.

Druhý zápas proti Orlicku-Třebovsku se nesl v podobném duchu. „Hráli jsme déle s balónkem a soupeře jsme chtěli eliminovat hned po naší ztrátě. Udrželi jsme pozornost po celé utkání a zvítězili jsme vyšším rozdílem bez většího počtu inkasovaných branek,“ doplnil trenér. Celkově tak Hattrick získal šest bodů a oslavil úspěšný víkend.

„Po administrativním zásahu a přeřazení našeho týmu do druhého koše jsme narazili na družstva s horší fyzickou a technickou vybaveností i kompaktností,“ rozvinul Brückner. Právě proto Brno v obou duelech herně dominovalo. „Základ a principy hry s míčkem si musíme přenést i do dalších utkání. Musíme však být rychlejší v provedení i myšlení a také zlepšit předvídání situací,“ myslí si. Pozitivním aspektem bylo, že se v obou zápasech střelecky prosadilo až osm různých hráčů.

Dorostenci B

Na dorostenecký B-tým čekalo v prvním duelu Blansko, které podobně jako Hattrick zapojuje do hry více starších žáků a snaží se hrát aktivně. A to pozitivně ovlivnilo zápas. „Hrál se zajímavý a útočný florbal na obě strany. V první polovině byl silnější soupeř, jelikož nám většinou chybělo větší sebevědomí v rozehrávce a odvaha hrát situace jeden na jednoho,“ nastínil trenér Lukáš Paták. Až ve druhém dějství zlepšil Hattrick pohyb bez míčku a více si věřil. „Bohužel naše hra postrádala produktivitu v zakončení a větší hlad po gólech. Výsledkem proto byla zasloužená remíza,“ dodal.

V dalším měření sil narazil Hattrick na Slavkov. „Tedy na soupeře, který má bohužel úplně jinou představu, jak má vypadat mládežnický florbal,“ podotkl Paták. Protivník v podstatě jen bránil a čekal na brejky, kterými Brňany v první části hned čtyřikrát potrestal. „Od druhé třetiny jsme se lépe přizpůsobovali statickému soupeři a už jsme jej nepouštěli ani do protiútoků. Naneštěstí jsme si neporadili s fyzickou hrou Slavkova a jeho výborným brankářem,“ vyprávěl kouč. Hattrick tak v konečném součtu utkání ani přes zlepšení už neuspěl.

Výběr elévů

Družstvo Hattricku se na turnaji mladších žáků poprvé v sezóně potkalo s lepšími týmy. A na výsledcích to bylo znát. „V prvním zápase proti Bulldogs jsme předvedli vcelku solidní výkon, ten však ani přesto na soupeře nestačil,“ poznamenal trenér Lukáš Jalový. Další duel proti Boskovicím se potom Hattricku naopak moc nevydařil, protože se stěží dostával k šancím. „Spoustu balónků jsme zbytečně a zbrkle ztráceli. Boskovice proměnily téměř všechny příležitosti a zaslouženě vyhrály,“ komentoval kouč.

Do posledního zápasu proti Znojmu naskočil Hattrick velmi vlažně. Soupeř proto působil mnohem aktivněji. „Progres přišel až ve druhé půlce, kdy jsme se dostali i do několika šancí. Bohužel však neúspěšně. Zápasy jsme sice prohráli, ale když srovnám tato a loňská utkání mezi mladšími žáky, je vidět obrovský kus práce, kterou kluci udělali,“ uzavřel Jalový.

Mladší žáci A

Hlavní výběr mladších žáků si postupně zahrál s Bulldogs B, Hodonínem a Gullivers A. „První dvě střetnutí byl vidět výraznější rozdíl a naše schopnost individuálně přehrát soupeře,“ vyzdvihl kouč Marek Fiala. Nastaly však komplikace. „Ve druhé půli s Hodonínem soupeř výrazně přitvrdil, začali jsme fňukat a přestali hrát. To se musí v dalších zápasech zlepšit,“ řekl trenér.

Nejvyrovnanější bitva se odehrála na závěr turnaje s Gullivers. Hattrick protivníka tlačil, ale ten z ojedinělých šancí skóroval a zčásti si poradil také s napadáním FBŠ. „Chodili jsme do soubojů jeden na jednoho hloupě a umožnili jsme soupeři snadný přechod. Až v koncovce jsme zápas urvali na naši stranů,“ dopověděl Fiala. Trenér ale ví, že je potřeba ještě výrazně zabrat. „Musíme chytřeji řešit napadání a individuální obranné akce. Dále chceme být odvážnější při řešení rovnovážných situací uplatněním jeden na jednoho,“ sdělil.

Mladší žáci B

„Béčko“ Hattricku zahájilo úvodní zápas ve volnějším tempu a rozehrávalo se až postupem času. „Báli jsme se být u míčku, stále jsme jej odpalovali a scházel pohyb. Kvůli tomu soupeř odskočil ve skóre,“ uvedl trenér Pavel Kocourek. Ve druhém poločase se hra postupně zlepšovala. „Jakmile se pochopilo, že je nutné více běhat, herní projev náhle získal novou podobu. Ve druhém dějství jsme měli převahu, ale celkově jsme odehráli vyrovnané utkání,“ zmínil.

„Druhý zápas zaznamenal poučení z předchozích chyb. I když stále byla cítit jistá nervozita, vytvořili jsme si několik šancí a dotáhli jsme duel do vítězného konce 5:1,“ pokračoval Kocourek. Závěrečný souboj pak skončil remízou, čemuž odpovídaly i výkony na obou stranách. „Pěkné a vyrovnané utkání. Hráči se nebáli chodit dopředu, střílet z více pozic, vzít zodpovědnost na sebe a s míčkem se posunout v rychlosti dopředu,“ zamlouvalo se Kocourkovi.

„Za sebe musím říct, že jde poznat, kteří kluci na sobě chtějí makat, posouvat se a jsou schopni si z tréninků odnést i rady trenérů. U těchto hráčů je znát posun v nejednom aspektu od začátku sezóny. A já jim za tento přístup děkuji!“ pochválil trenér družstva. Podle něj je důležité, aby se sami hráči chtěli zlepšovat a šli za úspěchem. „Pouze v tu chvíli půjde vidět progres. Nikoliv ze dne na den, ale postupně. Pílí a maximální docházkou,“ dodal Kocourek.

Přípravka

O víkendu se do turnajů zapojily všechny tři týmy přípravky. „Všechny celky si zasloužily pochvalu za předvedenou hru. Nechybělo nasazení, bojovnost a snaha přejít jeden na jednoho,“ řekla trenérka Sabina Grycová. Když se některá akce nepovedla, sami hráči se řešili podobnou situaci jinak, aby dopadla lépe. „Samozřejmě stále je co zlepšovat a na čem pracovat na tréninku. Ale je dobré vidět, že se hráči a hráčky zlepšují a hrou se baví,“ podotkla Grycová.