Napsal 26. listopadu 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 23.–24. listopadu 2019

O víkendu se dostala do akce družstva elévů a starších žáků A. V ostrých soubojích se představil mimo jiné i Výběr přípravky.

Mladé naděje Hattricku: 23.–24. listopadu 2019

Starší žáci A

Víkendový turnaj ve Velké nad Veličkou začal pro starší žáky zápasem se Vsetínem. „Soupeř velmi organizovaně bránil a rychlými akcemi se záhy dostal do vedení,“ uvedl trenér družstva Zdeněk Mlčoušek. Problémem Hattricku byl útok, protože se snažil více kombinovat než střílet. „Od druhé části jsme postupně zjednodušovali hru a zklidnili ofenzivu. To znamenalo vyrovnání a potom i obrat skóre,“ těšilo kouče.

V dalším duelu narazili Brňané na Hodonín. „Soupeř se snažil hrát aktivně, což Hattrick uměl překonat. Nedařila se nám ale tolik finální fáze, kde jsme byli o něco zbrklejší a neproměnili jsme své šance,“ popsal Mlčoušek. Jeho tým přesto držel po většinu zápasu těsný náskok. Těsně před závěrem už platila remíza, kterou utkání i skončilo.

„V obou soubojích jsme se museli vyrovnat s hřištěm velikostí neodpovídajícím pravidlům soutěže, což výrazně měnilo charakter hry. Druhou nečekanou okolností pak byly výpadky elektřiny v hale, konkrétně osvětlení a časomíry,“ uzavřel Mlčoušek.

Elévové A

Podle trenéra Lukáše Jalového trápil elévy A neklid při hře a s ním související nepřesnosti. „Přesto jsme si ve všech utkání vytvořili dostatek šancí, které jsme až na úvodní střetnutí proměňovali,“ zhodnotil.

Kouč zmínil, že první zápas proti Židenicím se příliš nepovedl. Soupeř trestal snad z každé střely. „V dalších duelech jsme produktivitu už výrazně zlepšili, možnosti jsme proměnili a zvítězili. Pokud zapracujeme na větším klidu ve hře s míčkem, mohou být naše výkony ještě o kus lepší,“ je přesvědčen Jalový.

Elévové B

„Do prvních dvou zápasů jsme vstoupili ospale a nekoncentrovaně. Naše soupeře jsme dostávali do hry vlastními chybami a nedůrazem. Ve zbylých dvou utkáních jsme se těchto chyb vyvarovali, a proto jsme ve zbytku turnaje už neprohráli,“ shrnul výkony svého týmu trenér Jakub Maleček.

Výběr přípravky

Výběr přípravek odehrál turnaj, kde byl první zápas úplně jiný než ten poslední. „V úvodní bitvě jsme postrádali pohyb, přesnost a důraz v zakončení. Situace jsme řešili s hlavou dole, nedostatky jsme však postupně odstraňovali. V posledním utkání jsme sice nestačili na Gepardy, ale nasazení, bojovnost, snaha o zakončení, tah do brány a pohyb byly jednoznačně nejlepší,“ řekla trenérka Sabina Grycová.

Elévové Kids bojovali na domácí půdě. V zápasech ukazovali pěkné individuální akce, ale také dost nedůrazu – hlavně ve vlastním brankovišti. „Kluci se musí snažit odehrát celý duel naplno, nevzdávat souboje a využít to, co umí. Pozitivní bylo, že gólově se prosadili i hráči, kteří nepatří mezi časté střelce,“ doplnila Grycová.